Pripravte sa na predĺžený víkend v predstihu. Čo zažijeme v Lučenci cez Veľkú noc?

Ani počas veľkonočných sviatkov sa v našom meste nebudete nudiť. Vybrali sme pre vás TOP 7 akcií predĺženého víkendu.

Boris Macko

4 ROČNÉ OBDOBIA

do 15. 4. 2017, Dom Matice slovenskej Lučenec

Po zhruba roku prichádza na rad ďalšia výstava maliarky Evy Čabovej. Tentoraz je venovaná nielen ľudovým zvykom a tradíciám, ale aj Dňu zeme, ktorý bude 22. apríla.

AVARI A SLOVANIA

do 17. 4. 2017, Novohradské múzeum a galéria Lučenec

Jedinečnú príležitosť, ako spoznať vzájomné spolužitie Slovanov a Avarov ponúka Novohradské múzeum a galéria v Lučenci. Môžu spoznať vtedajšie remeslá, obliekanie, či poľnohospodárstvo.

UMELECKÉ REMESLO

do 17. 4. 2017, Novohradské múzeum a galéria Lučenec

Výstava Súkromnej strednej umeleckej školy z Hodruše Hámrov  a SNM - Archeologického múzea v Bratislave. Originálne artefakty od doby bronzovej po stredovek   z ar­cheologických zbierok  múzea bude možné porovnať s ich precízne spracovanými re­plikami.

KAIGA

do 17. 4. 2017, Hradné múzeum Fiľakovo

Novohradská maliarka Adela Léda Vašová sa v rámci svojej tvorby venuje predovšetkým maľbe akrylom na plátno a kartón. Vystavovala aj v Nemecku, Veľkej Británii, Dánsku, či Singapure.

OTVORENIE LETNEJ TERASY

13. 4. 2017, OC Galéria Lučenec

Ponuka nielen pre rodiny s deťmi. Privítanie jari ponúkne hudbu a rôzne atrakcie. Napríklad grilovačka na terase so živou hudbou, megabubliny, žonglérsky workshop, či modelovanie z balónov.

LA LA LAND

13. 4. 2017 o 19.00, kino Apollo Lučenec

V Los Angeles, meste plnom nádejí a hviezd, Sebastian náhodou stretne Miu a spolu sa vydajú ďaleko za hranice stereotypu všedných dní – až do rozprávkovej krajiny splnených snov menom La La Land. Talentovaného jazzového pianistu a nádejnú herečku čaká vzrušujúce dobrodružstvo, ktoré sa ani náhodou nepodobá na ich skutočné životy.

PALÓCKA NOC NA FIĽAKOVSKOM HRADE

17. 4. 2017od 10.30, Fiľakovský hrad

Už samotné prostredie hradu umocní zážitok z podujatia vo Fiľakove. Pre návštevníkov sú pripravené remeslá, akcie pre deti, folklór, či tanec.

Foto: ilustračné

Zdroj: lucenec.dnes24.sk

Odporúčame