Šport

Siedma etapa Tour de France z L'Isle-Jourdain do Lac de Payolle znamenala jednoznačné víťazstvo pre Stephena Cummingsa.

Ilustračný obrázok k článku Sedmička Saganovi šťastie nepriniesla. Britský cyklista Stephen Cummings bol najrýchlejší

Britský cyklista Stephen Cummings bol najrýchlejší v piatkovej siedmej etape prestížnych pretekov Tour de France. Úsek z L'Isle-Jourdain do Lac de Payolle meral 162,5 kilometra a krátko pred finišom sa nachádzalo slávne stúpanie Col d'Aspin, ktoré otvorilo tri dni v Pyrenejách.

Belgičan Greg Van Avermaet (BMC) prišiel do cieľa s mankom 3:04 minúty, zásluhou čoho si žltý dres vedúceho pretekára celkovej klasifikácie oblečie aj v sobotu. Cummings pretavil na víťazstvo samostatný únik a pre svoj tím Dimension Data získal už štvrté prvenstvo v tohtoročnej edícii.

Tri predošlé má na konte Mark Cavendish, ktorý bol spoločne so Slovákom Petrom Saganom v početnom úniku na začiatku etapy. Slovenský cyklista skončil až na 185. mieste, priebežne je 107., keď na vedúceho Van Avermaeta stráca 41:34 min, v boji o zelený dres najlepšieho pretekára bodovacej súťaže mu patrí tretia priečka, na lídra Cavendisha stráca 29 bodov.