Aké mená dostali bábätká v Lučenci? Nimród či Despina a to nie je ešte všetko!

Niekoľko novorodencov v Lučenci bude svojich menovcov hľadať medzi rovesníkmi len veľmi ťažko. Rodičia vybrali totiž pre svoje potomstvo zopár vskutku netradičných mien!

Boris Macko

Rebríčku mien, ktoré si rodičia pre svoje ratolesti vyberali v Lučenci v roku 2016 najčastejšie, kraľuje Natália (12 detí), ale do top desiatky sa dostali aj ďalšie klasické mená ako Michaela a Viktória. Jednotkou medzi chlapcami je meno Michal (24 detí). Medzi obľúbenými sú aj typické slovenské mená ako Peter a Samuel.

Pokiaľ ide o ďalšie mená v rebríčku, žiadne z nich vyslovene neprekvapí. U dievčat možno len fakt, že bodovala Ema, ale aj Emma. Úspech mala ešte Sofia a Laura. U chlapcov ide o ešte tradičnejšie mená. Ján, Lukáš, či Martin patria medzi slovenskú klasiku.

Keďže fantázii sa medze nekladú, niektorí rodičia v minulom roku vymýšľali pre svoje malé ratolesti všelijaké krstné mená. My sme zisťovali, s akými netradičnými sa na lučeneckej matrike stretli počas roka 2016. Pozrite si prehľad tých, ktoré sa medzi TOP desiatku najčastejšie používaných mien u nás rozhodne nedostanú.

„Z netradičných mien sme u dievčat zaznamenali Despinu, Fiorellu, či Elysiu. Niektorí malí Lučenčania dostali mená Lionel, Tyson, či Nimród,“ informovala hovorkyňa mesta Michaela Hrnčiarová.

Pozrite si lučeneckú nemocnicu v našej fotogalérii!

Foto: ilustračné

Zdroj: lucenec.dnes24.sk

Odporúčame