Ako sa rodí na Slovensku? Mamičky môžu opäť známkovať pôrodnice!

Najlepšou pôrodnicou bystrického regiónu bola v poslednom hodnotení Nemocnica v Banskej Štiavnici. Obstojí i tento rok? Ak ste rodili vlani, zapojte sa do hodnotenia pôrodníc. Svojim hlasom môžete vyjadriť, čo sa vám páčilo aj čo vás nahnevalo.

Ilustračný obrázok k článku Ako sa rodí na Slovensku? Mamičky môžu opäť známkovať pôrodnice!
Zdroj: TASR

Zoznam najlepších pôrodníc na Slovensku zostavujú mamičky – rodičky už od roku 2011. Za ten čas sa do hodnotenia pôrodov v zdravotníckych zariadeniach zapojilo bezmála 15-tisíc žien. Ich skúsenosti v podobe výsledných rebríčkov pomohli ďalším stovkám žien pri výbere konkrétnej nemocnice.

Rozhodnúť o kvalite pôrodníc možno i tento rok. Ak ste rodili vlani, oznámkujte danú nemocnicu a poraďte budúcim mamičkám, ako sa zorientovať v slovenských pôrodniciach. Cieľom hodnotenia je tiež pozitívne motivovať pôrodnice, oceniť tých, ktorí sa snažia zlepšovať služby a prispôsobovať potrebám žien a ich novorodencov.

Top 3 v Banskobys­trickom kraji

Aká bola spokojnosť mamičiek, ktoré porodili dieťatko v Banskobystrickom kraji? Z posledného hodnotenia slovenských pôrodníc za rok 2014, ktorý vznikol na základe spolupráce Inštitútu zdravotnej politiky HealthPolicyIn­stitute a portálu rodinka.sk, vyplynulo, že najlepšie sa rodilo v Banskej Štiavnici. Tamojšiu pôrodnicu sa však medzičasom rozhodli zrušiť, mala by sa presťahovať do Žiaru nad Hronom. Nasledovali NsP Brezno a Nemocnica Zvolen.

Aká bola spokojnosť mamičiek?

Poradie Pôrodnica Percentá Počet hlasov
1. Nemocnica Banská Štiavnica 79,25% 82
2. NsP Brezno 76,69% 41
3. Nemocnica Zvolen 75,97% 100
4. VNsP Lučenec 71,49% 64
5. VN Žiar nad Hronom 69,74% 40
6. VN Rimavská Sobota 67,68% 30
7. FNsP F.D. Roosevelta Banská Bystrica 65,07% 66
8. NsP Revúca 55,20% 14

Mamičky, máte skúsenosť s konkrétnou pôrodnicou? Zapojte sa do hlasovania za rok 2015.

Zdroj: Dnes24.sk