Streda 24. júl 2019 Vladimír  18 °C
Rôzne

Babie leto nepovedalo svoje posledné slovo: Počas víkendu teploty nad +20 °C

Zdá sa, že sa môžeme tešiť na príjemný víkend, ktorý bude ako stvorený na rôzne výlety do prírody. Meteorológovia totiž očakávajú vysoké teploty vzduchu.

Ilustračný obrázok k článku Babie leto nepovedalo svoje posledné slovo: Počas víkendu teploty nad +20 °C
Zdroj: TASR

Máte už program na blížiaci sa víkend? Pokiaľ nie, mali by ste to čo najskôr napraviť! Počas nasledujúcich dní má totiž do našej oblasti prúdiť teplý vzduch. Môže za to tlaková výš, ktorá prinesie sériu stabilného počasia.

„Nasledujúce dni bude počasie na našom území ešte pod vplyvom frontálneho rozhrania, ktoré už nasledujúcu noc prinesie na naše územie zrážky, no od soboty nás čaká séria stabilného počasia,“ informuje portál imeteo.sk.

Tlaková výš zo stredom nad Ruskom sa postupne bude rozširovať smerom na západ. Ako informuje imeteo.sk, práve táto tlaková výš bude mať veľký vplyv na počasie v krajine pod Tatrami.

„Na našom území zavládne stabilné počasie bez zrážok. Denné teploty budú ešte počas víkendu vysoké a stúpať budú nad +20 °C, no postupne sa bude na našom území ochladzovať,“ dodáva portál imeteo.sk.

Ani to však nezabráni dlhodobo výrazne nadpriemerným teplotám. Zmenu môžeme očakávať najskôr až okolo Martina (11.novembra).

Foto: ilustračné

Zdroj: imeteo.sk