Ilustračný obrázok k článku Banskobystrický kraj začína s mobilným očkovaním: Používať bude TÚTO vakcínu
Zdroj: BBSK

Banskobystrický kraj začína s mobilným očkovaním: Používať bude TÚTO vakcínu

Očkovanie je zatiaľ určené len pre ľudí nad 60 rokov. Zároveň župa spustila aj registráciu pre očkovanie ležiacich pacientov.

Jakub Forgács Správy Samospráva
Jakub Forgács Správy Samospráva

Banskobystrický kraj začína s mobilným očkovaním: Používať bude TÚTO vakcínu

Očkovanie je zatiaľ určené len pre ľudí nad 60 rokov. Zároveň župa spustila aj registráciu pre očkovanie ležiacich pacientov.

Ilustračný obrázok k článku Banskobystrický kraj začína s mobilným očkovaním: Používať bude TÚTO vakcínu
Zdroj: BBSK

Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) začína v budúcom týždni s projektom mobilného očkovania v Tornali a v dvoch obciach v okrese Banská Štiavnica – Banskej Belej a vo Svätom Antone. Informovala o tom Lenka Štepáneková, hovorkyňa BBSK.

„Očkovať bude vakcínou od spoločností Pfizer/BioNTech, toto očkovanie je tak určené len pre záujemcov nad 60 rokov,“ spomenula Štepáneková s tým, že župa zároveň prostredníctvom svojho portálu nahradnici.sk spustila registráciu na očkovanie pre ležiacich pacientov, ktorí potrebujú, aby očkovací tím prišiel až priamo k nim domov, prednostne v pilotných okresoch.

Stovky dávok

„Pôvodne sme mali v pláne s očkovaním začať už od pondelka a očkovať počas celého týždňa, ministerstvo zdravotníctva nám však pridelilo len 500 dávok vakcíny od spoločností Pfizer/BioNTech. Chceme však dodržať slovo, preto 250 dávok bude v prvom očkovacom týždni určených pre ľudí z Tornale a štyroch okolitých obcí. Ďalších 250 dávok rozdelíme medzi obce Banská Belá a Svätý Anton v banskoštiavnickom okrese. Veríme, že v prípade záujmu obyvateľov, dostaneme v ďalších týždňoch viac vakcín,“ povedal podpredseda BBSK Ondrej Lunter.

Ten ľudí zároveň vyzval, aby sa v prípade, že majú vek nad 60 rokov a záujem o očkovanie vo svojej obci, už teraz registrovali prostredníctvom internetovej stránky nahradnici.sk.

„Doplnili sme tu pri registrácii ľudí nad 60 rokov možnosť vybrať si ako preferované miesto mobilné očkovacie centrum. Táto možnosť je sprístupnená pre ľudí s trvalým pobytom v okresoch, kde zatiaľ nemáme veľkokapacitné očkovacie centrum. Hoci v tejto chvíli nemôžeme všetkým garantovať, že prídeme aj do ich obce, dáta budeme priebežne vyhodnocovať a v prípade dostatočného záujmu sa pokúsime obec do plánu mobilného očkovania zaradiť,“ vysvetlil Ondrej Lunter.

Cez portál nahradnici.sk je už dnes možné registrovať tiež imobilného – ležiaceho pacienta. K takému príde očkovací tím po predchádzajúcom telefonickom dohovore až priamo domov. „Prosíme ľudí, aby túto možnosť pri registrácii využívali naozaj len v prípade, že ide o človeka pripútaného na lôžko. V prípade zneužitia, takéhoto záujemcu nielenže nezaočkujeme, ale hrozí mu aj pokuta. Prednostne pôjdeme za imobilnými pacientmi do okresov Banská Štiavnica a Revúca,“ povedal Ondrej Lunter.

Koronavírus na Slovensku

Mobilné očkovanie

Tornaľa

Mobilné očkovacie miesto zriadi BBSK v spolupráci s Mestom Tornaľa na adrese: Klub dôchodcov, Daxnerova 18, 982 01 Tornaľa

Rozpis očkovania v Tornali:

 • utorok 27.04.2021
  • 15.00 – 17.00 hod. – obyvatelia obce Stránska
  • 17.00 – 19.00 hod. – obyvatelia obce Lenartovce
  • 15.00 – 19.00 hod. – obyvatelia mesta Tornaľa
 • streda 28.04.2021
  • 15.00 – 16.30 hod. – obyvatelia obceOtročok
  • 16.30 – 19.00 hod. – obyvatelia obce Štrkovec
  • 15.00 – 19.00 hod. – obyvatelia mesta Tornaľa

Okres Banská Štiavnica

Očkovanie bude prebiehať prostredníctvom mobilnej očkovacej jednotky – očkovacieho autobusu priamo v obciach. Konkrétne miesto očkovania upresní obyvateľom obec, vyhlásením v miestnom rozhlase.

Rozpis očkovania pre okres Banská Štiavnica:

 • streda 28.04.2021
  • Banská Belá 8:30 – 13:00 (podľa záujmu aj dlhšie)
 • štvrtok 29.04.2021
  • Svätý Anton 8:30 – 13:00 (podľa záujmu aj dlhšie)

ĎALŠIE INFORMÁCIE

 • očkovanie vakcínou Pfizer/BioNTech
 • určené len pre obyvateľov menovaných obcí vo veku nad 60 rokov
 • prihlásenie vopred je možné u starostov/na obecných úradoch menovaných obcí, cez portál nahradnici.sk alebo v deň očkovania priamo na očkovacom mieste
 • na očkovanie si treba priniesť občiansky preukaz a preukaz poistenca
 • v prípade, že máte pochybnosť, či je očkovanie pre vás vhodné, poraďte sa vopred so svojim všeobecným lekárom
 • pred očkovaním nesmiete byť pozitívne testovaný na COVID-19 v posledných 3 mesiacoch

V priloženej fotogalérii si môžete pozrieť aj zábery očkovacieho autobusu, ktorý predstavil Banskobystrický samosprávny kraj!

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Koronavírus v Banskobystrickom kraji

V OBRAZOCH: V Banskobystrickom kraji pomôže očkovací autobus
13
Galéria
Zdroj: TASR/Ján Krošlák
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín