Bude to pre nás možno doposiaľ najnáročnejší rok, tvrdí primátor Fiľakova

Rok 2018 považuje primátor za obdobie rekonštrukcií a premien. Samospráva v ňom chce realizovať projekty, na ktoré sa im v minulom roku podarilo získať podporu.

Ilustračný obrázok k článku Bude to pre nás možno doposiaľ najnáročnejší rok, tvrdí primátor Fiľakova
Zdroj: TASR

Uplynulý rok 2017 bol pre mesto Fiľakovo na juhu Lučeneckého okresu plodným a samospráve sa podarilo realizovať niekoľko projektov, ktoré prinesú svoje plody v budúcom roku. Pre TASR to v rozhovore uviedol primátor mesta Attila Agócs.

„Azda najvýznamnejším bol projekt cezhraničnej spolupráce Interreg na zveľadenie podhradia. Z dotácie sa nám na tento účel podarilo získať 940-tisíc eur. Pre naše mesto je to veľký úspech a veríme, že vďaka nemu ešte zvýšime atraktivitu Fiľakovského hradu a samotného mesta pre turistov,“ konkretizoval A­gócs.

Historický rozpočet

V aktuálnom roku si Fiľakovo vzalo úver vo výške 1,4 milióna eur, čo bolo podľa primátora pre samosprávu veľkým krokom.

„Vďaka dotáciám a úveru budeme hospodáriť s historicky najvyšším rozpočtom vo výške takmer 11 miliónov eur,“ podotkol Agócs, podľa ktorého sú tieto úspechy výsledkom mravčej práce úradníkov mesta a výbornej spolupráce s mestským zastupiteľstvom.

Rok premien

Rok 2018 považuje podľa vlastných slov za obdobie rekonštrukcií a premien. Samospráva v ňom chce realizovať projekty, na ktoré sa im v aktuálnom roku podarilo získať podporu.

Okrem spomínanej prestavby podhradia to má byť rekonštrukcia a modernizácia kultúrneho domu, výstavba mestskej tržnice, rekonštrukcia telocvične a časti budov v areáli futbalového štadióna.

Mesto chce rekonštruovať i budovy materskej školy na Štúrovej ulici a vybudovať denný stacionár pre seniorov. „Bude to pre nás náročný rok, možno doposiaľ najnáročnejší. Verím však, že naša snaha prinesie svoje ovocie a toto volebné obdobie ukončíme s pocitom dobre odvedenej práce,“ uzavrel primátor.

Ilustračné foto, TASR

Zdroj: TASR

Odporúčame