Ilustračný obrázok k článku Čaputová po návšteve Lučenca žiarila: Pre ľudí v núdzi sa vyzbieralo 38 ton potravín!
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Čaputová po návšteve Lučenca žiarila: Pre ľudí v núdzi sa vyzbieralo 38 ton potravín!

Prezidentka Zuzana Čaputová absolvovala sériu stretnutí. Čo na ňu čakalo v Lučenci?

Správy
Správy

Čaputová po návšteve Lučenca žiarila: Pre ľudí v núdzi sa vyzbieralo 38 ton potravín!

Prezidentka Zuzana Čaputová absolvovala sériu stretnutí. Čo na ňu čakalo v Lučenci?

Ilustračný obrázok k článku Čaputová po návšteve Lučenca žiarila: Pre ľudí v núdzi sa vyzbieralo 38 ton potravín!
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Pre ľudí trpiacich hladom a nedostatkom potravín sa do výdajného miesta Potravinovej banky Slovenska v Lučenci podarilo presmerovať 38 ton potravín.

Počas návštevy krízového centra občianskeho združenia Za dôstojný život to v stredu povedala prezidentka SR Zuzana Čaputová, ktorá o programe druhého dňa svojho regionálneho výjazdu informovala aj na sociálnej sieti.

Prezidentka v Lučenci iniciovala stretnutie s potravinovou bankou a výrobcami potravín v regióne, na ktorom sa spoločne dohodli na zintentívnení pomoci ľuďom najohrozenejších nedostatkom potravín a hladom.

„Vďaka veľkorysosti výrobcov potravín a drobných podnikateľov z tohto regiónu sa podarilo do potravinovej banky presmerovať 38 ton potravín, čo predstavuje 110 000 porcií jedla pre ľudí z tohto regiónu,“ povedala Čaputová.

Stretnutia v Lučenci

Hlava štátu sa stretla aj s primátorkou Lučenca Alexandrou Pivkovou, s ktorou hovorila o vývoji sociálnej situácie a zamestnanosti v regióne. Navštívila tiež miestnu strednú zdravotnícku školu, ale i fitnescentrum, kde sa zaujímala o to, aký typ pomoci by tomuto sektoru pomohol po náročnom období spôsobenom pandémiou nového koronavírusu.

Prezidentka v stredu navštívila i sociálny podnik Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) v Rovňanoch v okrese Poltár, ktorého ovocný sad slúžil 50 rokov ako šľachtiteľská a genetická stanica. BBSK v sade v uplynulých rokoch vysadil 500 nových stromov, v minulom roku odštartoval pestovanie cesnaku a v tomto roku pridal i 700 sadeníc malín, levanduľu a včelíny.

Ďalšie aktuálne správy

„Sociálny poľnohospodársky podnik v Rovňanoch je úspešným príkladom toho, ako sa prostredníctvom sociálnej ekonomiky dá vytvoriť cesta na trh práce a dôstojný život práve ľuďom, ktorí sú dlhodobo nezamestnaní, zdravotne postihnutí alebo inak znevýhodnení,“ ocenila Čaputová.

Potreba zákona

V utorok (1. 6.) navštívila prezidentka i Rimavskú Sobotu, kde sa sa osobne stretla s opatrovateľkami a upozornila na potrebu nového zákona o dlhodobej starostlivosti o seniorov, ktorý by umožnil lepšie pracovné podmienky pre túto profesiu.

„Vieme, že nám chýbajú zdravotníci a opatrovateľky, a všetko je to o kvalitných pracovných podmienkach,“ uviedla Čaputová.

V Jelšave hlava štátu počas prvého dňa regionálneho výjazdu absolvovala prehliadku Slovenských magnezitových závodov a pripomenula, že podľa platnej slovenskej legislatívy nezískavajú samosprávy z poplatkov z ťažby žiadne financie.

Ako dodala, verí, že sa podarí prehodnotiť environmentálne spravodlivejšie riešenie a časť poplatkov bude v budúcnosti plynúť do miest a obcí, kde sa ťažba realizuje.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Aktuality z Lučenca

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín