Čo prinesie posledný týždeň roka? Zoznam akcií v Lučenci, ktoré netreba obísť!

Neviete, kam vyraziť medzi sviatkami? Prinášame vám šikovný ťahák ako ušitý pre Lučenčanov. Čo všetko môžete zažiť?

Boris Macko

ZATKANÉ

do 1.1. 2017, Novohradské osvetové stredisko Lučenec

Dôkazom, že sa oplatí vytvoriť si niečo vlastné počas tvorivých dielní, je aj výstava Zatkané. Záujemcovia si môžu pozrieť, čo všetko môžu vytvoriť šikovné ruky počas tvorivých dielní.

ŠUSTER DRŽ SA SVOJHO KOPYTA

do 1.1. 2017, Hradné múzeum Fiľakovo

Výstava pripravená s Východoslovenským múzeom v Košiciach prezentuje históriu obuvníckeho a čižmárskeho remesla od stredoveku až po 20. storočie.

MAĽOVANÉ ZEMOU

do 31.12. 2016, Dom Matice slovenskej Lučenec

Výstava obrazov maliara Gabriela Kuráka. Umelec používa zaujímavú techniku – maľuje hlinou. Aj to je jeden z dôvodov, prečo sa oplatí navštíviť výstavu.

JEŽITEK – BETLEHEM AND SOUND SYSTEM

26.12. 2016 o 20.00, New York club Lučenec

Legendary DJ session sľubuje všetky možné tanečné štýly. Štefanská zábava v nevšednom štýle je lákadlom hlavne pre mladých.

ŠTEFANSKÁ PÁRTY: GONSOFUS

26.12. 2016, o 22.00, Tančiareň a pivovar Franz Lučenec

Gonsofus je medzinárodný hudobný projekt. Opisujú svoj štýl ako “transcontinental groove”, pozitívny, povznášajúci a kreatívny mix hudobných a kultúrnych pozadí a jazykov. Skupina je známa pre unikátne a vysoko-energické živé koncerty, kde iba dvaja členovia sharujú cez sedem hudobných nástrojov a prostredníctvom loopovania vytvárajú neuveriteľnú show, so zvukom celého ensemble – naživo a na mieste.

SILVESTER

31.12. 2016 o 22.30, Námestie republiky Lučenec

Oslavy príchodu nového roka budú opäť na tradičnom mieste. Pripravená je diskotéka, krátko pred polnocou príhovor primátorky a s úderom dvanástej nesmie chýbať ani ohňostroj. O zábavu je postarané do jednej v noci.

Pozrite si v priloženej fotogalérii aj zábery vianočnej výzdoby v uliciach Lučenca!

Foto: ilustračné

Zdroj: lucenec.dnes24.sk