Stanislav Černák Správy

Ďalší úsek rýchlocesty R2 by mali začať stavať v roku 2016: Má byť dlhý 22,5 kilometra a bude na ňom 28 mostov!

Výstavba rýchlocesty R2 zo Pstruše po Kriváň tvoriaca obchvat Detvy je síce momentálne vo výstavbe, no my vám prinášame informácie o pokračovaní tejto cesty. Vieme, kto dodá dokumentáciu a podrobnosti o ďalšom úseku.

Ilustračný obrázok k článku Ďalší úsek rýchlocesty R2 by mali začať stavať v roku 2016: Má byť dlhý 22,5 kilometra a bude na ňom 28 mostov!
Zdroj: Dnes24.sk

Dokumentáciu na stavebné povolenie, na ponuku a tiež výkon autorského dozoru a vytyčovacích prác zabezpečí pre úsek rýchlostnej cesty R2 medzi Detvou a Lučencom spoločnosť Dopravoprojekt z Bratislavy. Urobí tak za 2,9 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH).

Vyplýva to z oznámenia o ukončení súťaže, ktoré bolo zverejnené vo vestníku verejného obstarávania. Národná diaľničná spoločnosť (NDS) pritom pôvodne odhadovala, že ju tieto práce vyjdú na 4,5 milióna eur bez DPH. Diaľničiari dostali v tendri tri ponuky a kritériom pre výber víťaza bola najnižšia cena. V súťaži sa nepoužila elektronická aukcia a dodávka nebude spolufinancovaná z eurofondov.

Úsek rýchlocesty je dlhý 22,5 kilometra a vedie od Kriváňa po Lovinobaňu. Po dobudovaní sa má na ňom nachádzať 28 mostov. NDS odhaduje, že s jeho výstavbou začne v roku 2016 a dokončený by mal byť v roku 2019. Má nadväzovať na predchádzajúci úsek rýchlocesty zo Pstruše po Kriváň, ktorý tvorí obchvat Detvy a momentálne je vo výstavbe.

Foto: ilustračné (Národná diaľničná spoločnosť)

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie