Anton Hrachovský Správy

Ďalšia várka OPATRENÍ! Radnica zháňa materiály na rúška, seniorom ponúka špeciálnu pomoc

Mesto Lučenec prijalo z dôvodu zamedzenia šírenia ochorenia COVID-19 ďalšie bezpečnostné opatrenia. Pre občanov spúšťa špeciálnu službu.

Ilustračný obrázok k článku Ďalšia várka OPATRENÍ! Radnica zháňa materiály na rúška, seniorom ponúka špeciálnu pomoc
31
Galéria

Krízový štáb mesta Lučenec vyzval v utorok 17. marca všetkých zamestnancov radnice, ktorí majú možnosť dodať potrebné textílie (látku, gumičky) a zabezpečiť dodanie týchto textílií zamestnankyniam šijúcim rúška, aby tak spravili v čo najkratšom čase.

Idú sa šiť rúška

Zároveň vyzýva zabezpečiť transport hotových rúšok na MsÚ Lučenec a ich pridelenie konkrétnym zamestnancom, ktorí ich budú po zhotovení distribuovať dennému stacionáru, opatrovateľkám, terénnym a komunitným pracovníčkam, dobrovoľníkom (pri donesení nákupu seniorom), do bytov pre seniorov Ul. novohradská a bezbariérovej bytovky Ul. J. A. Komenského.

Ďalším obyvateľom (max. 2 kusy/osoba) sa budú prideľovať rúška podľa priebežného nahlásenia na tel. číslo 43 07 233 v pracovných dňoch od 8:00 do 15:00.

Po dodaní ochranných rúšok budú obyvatelia kontaktovaní k odberu pred budovou Mestského úradu v Lučenci, Ul. novohradská 1 v čase od 15:00 do 16:00. Radnica zároveň dáva možnosť uvoľniť dobrovoľných záujemcov z radov zamestnancov šiť textilné rúška pre potreby mesta, ktorí sú momentálne v réžii home office.

Rozvoz pre obyvateľov

Samospráva prichádza s ďalším opatrením. „Ak poznáte vo vašom okolí seniora, ktorý je osamelý, imobilný a potrebuje pomoc s drobným nákupom základných potravín do 20 eur v hotovosti, zavolajte nám na mestský úrad v pracovných dňoch od 8:00 do 11:00 na kontaktné telefónne číslo 43 07 233. Uveďte všetky potrebné informácie ako meno, telefónne číslo alebo adresu. Terénni sociálni zamestnanci sú pripravení rozhodnúť, akým spôsobom bude obyvateľom poskytnutá pomoc. Zároveň vás upozorňujeme, že táto naša služba je obmedzená počtom terénnych sociálnych pracovníkov a dobrovoľníkov,“ informovala radnica v Lučenci.

Upozornenie od pošty

Slovenská Pošta vydala oznam pre ľudí, ktorí sú v karanténe. Pošta im odporúča nepreberať zásielky.

"Do schránky automaticky vloží tzv. žltý lístok, teda oznámenie o uložení zásielky. Dvere domu si v takomto prípade označte nápisom Karanténa. Zásielka vás počká na pošte, k 18-dňom pridáva pošta ďalších 14 dní navyše. Doručovateľ alebo kuriér môže položiť zásielku pred vaše dvere a odstúpi do ochrannej vzdialenosti. Na podpis dokumentu použite v takomto prípade svoje pero, vždy použite aj rúško a rukavice. Pred a po návšteve doručovateľa alebo kuriéra si vydezinfikujte ruky dezinfekčným prostriedkom.“

Primátorka mesta žiada všetkých občanov, aby nechodili na poštu a do obchodov v skupinách, ale len individuálne, bez detí, vybavení rúškami, prípadne adekvátnou náhradou a zároveň dodržiavali hygienu.

Dezinfekcia

Mesto tiež zabezpečí dezinfekciu mestských nájomných bytov v správe spoločnosti SPOOL, a.s. (2., 3. a 4. kategórie).

Foto: ilustračné

Koronavírus na Slovensku
31
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie