Detva je na ňu právom hrdá: Novopečenú Miss Slovensko Lauru Longauerovú prijal primátor

Mesto Detva na čele s primátorom Jánom Šufliarskym slávnostne prijalo detviansku rodáčku a novú Miss Slovensko Lauru Longauerovú.

Stanislav Černák
Ilustračný obrázok k článku Detva je na ňu právom hrdá: Novopečenú Miss Slovensko Lauru Longauerovú prijal primátor
Zdroj: Dnes24.sk

Laura Longauerová prišla na slávnostné prijatie u primátora Detvy Jána Šufliarskeho s putovnou korunkou a šerpou kráľovnej krásy. Na slávnostnom prijatí ju sprevádzali najbližší príbuzní.

Primátor Ján Šufliarský odovzdal Laure Longauerovej ďakovný list mesta za zviditeľnenie a reprezentovanie Detvy. „Tým, že ste ako prvá Detvianka získala korunku najkrajšej Slovenky ste potešila nielen Detvancov, ale aj obyvateľov celého regiónu Podpoľania,“ povedal Šufliarský a pokračoval, „Viem, že ste na Detvu hrdá, verím, že nášmu mestu urobíte dobré meno i v zahraničí a na mnohých podujatiach, ktoré vás tento rok čakajú.“

Novopečená a historicky prvá Miss z mesta pod Poľanou sa podpísala do pamätnej knihy mesta a vo svojom príhovore uviedla, že je na Detvu hrdá. Laura si zaspomínala aj na naplnenú túžbu z detstva a prisľúbila, že vždy bude rada vracať domov.

Mimochodom, Laura Longauerová chystá aj zaujímavé tanečné vystúpenie, ktoré budú môcť vidieť návštevníci 49. ročníka Folklórnych slávností pod Poľanou. A v októbri bude Laura reprezentovať Detvu a celé Slovensko na svetovej súťaži Miss World v Londýne, kde by chcela prezentovať aj podpoliansky folklór a detviansky kroj.

Foto: Eva Huboňová

Zdroj: Dnes24.sk