Samospráva

Do kamerového systému mesta pribudne deväť kamier

Dokopy deväť nových kamier pribudne v kamerovom systéme mesta Fiľakovo v okrese Lučenec.

Ilustračný obrázok k článku Do kamerového systému mesta pribudne deväť kamier
Zdroj: TASR

Podľa slov náčelníka Mestskej polície Fiľakovo Pavla Baláža na ne získali dotáciu z ministerstva vnútra vo výške 5000 eur. Otočné kamery samospráva inštaluje pred mestský úrad, k obchodnému centru Billa a na Biskupickú ulicu. Ako povedal náčelník, dve z nich nahradia staršie nefunkčné analógové zariadenia.

Statické kamery budú osadené pri priechodoch pre chodcov. „Umiestnime ich pred mestský úrad, k budove pošty, na Kalajovej ulici, dve na križovatku Lučeneckej a Družstevnej ulice a jednu k priechodu na Jilemnického ulici,“ vymenoval náčelník.

Doplnil, že kamerový systém v meste sa rozširuje každým rokom. Kým v roku 2016 mala samospráva len 12 kamier, do konca tohto roka by ich malo byť 43, z toho desať otočných a 33 statických.

„V posledných rokoch sa nám darí získavať dotácie na nové kamery. Vidieť to aj na našich výsledkoch. Počas jedného roka pomôžeme vďaka nim objasniť aj 20 trestných činov, o dopravných priestupkoch nehovoriac,“ podotkol náčelník s tým, že v danom trende chcú pokračovať.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie