Správy

Dobré správy: Žiadna zo stredných škôl v kraji už nie je v červenej fáze

Z krajských stredných škôl prišli dobré správy. Žiadna z nich už totiž nie je v červenej fáze.

Ilustračný obrázok k článku Dobré správy: Žiadna zo stredných škôl v kraji už nie je v červenej fáze
Zdroj: TASR

Žiadna stredná škola v zriaďovateľskej pôsobnosti Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) v súčasnosti nie je v červenom režime.

„V oranžovom režime, a teda s vyučovacím procesom prerušeným v jednej triede, sa momentálne stále nachádza Stredná priemyselná škola stavebná Oskara Winklera v Lučenci,“ informovala TASR hovorkyňa BBSK Lenka Štepáneková.

Ako dodala, vyučovanie v tejto triede je dištančným spôsobom. „Ak sa situácia nezmení a u žiakov sa neprejavia príznaky ochorenia COVID-19, od utorka by sa mali vrátiť do lavíc,“ spomenula.

Vyučovanie v Strednej odbornej škole vo Fiľakove, ktorá bola kompletne uzavretá, bolo v pondelok obnovené. Otestovaných bolo 18 pedagógov a 13 žiakov, všetci s negatívnym výsledkom.

Zákaz návštev v zariadeniach sociálnych služieb platí podľa nariadení regionálnych úradov verejného zdravotníctva a opatrení BBSK aktuálne v štyroch okresoch.

Okrem Lučenca a Poltára aj v okresoch Veľký Krtíš a Žarnovica. Na celoslovenskej mape sú v rámci Banskobystrického samosprávneho kraja aktuálne zafarbené tri okresy. Lučenec a Žarnovica sú červené a okres Veľký Krtíš je v oranžovom režime.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie