Dôchodcu obrali o peniaze: Muža (21) obvinili, skončil vo väzbe

Dôchodca prišiel o úspory. Polícia obvinila 21-ročného muža.

Rastislav Búgel
Ilustračný obrázok k článku Dôchodcu obrali o peniaze: Muža (21) obvinili, skončil vo väzbe
Zdroj: TASR

Ako informovala polícia, vyšetrovateľ v Brezne obvinil prečinu podvodu spáchaného formou spolupáchateľstva, 21-ročného muža z Panických Draviec v okrese Lučenec. “Spolu s dvoma doteraz nestotožnenými páchateľmi, podvodným spôsobom pripravili o peniaze 88-ročného dôchodcu z Valaskej,“ informuje Mária Faltániová, hovorkyňa KR PZ v Banskej Bystrici.

Doláre ako zábezpeka

Hovorkyňa Faltániová opísala udalosti: “Po vzájomnej dohode, v piatok (28.10.), prišli na osobnom motorovom vozidle Škoda Octavia do obce Valaská, kde okolo 9.45 hodiny zastavili poškodeného dôchodcu. Jeden z páchateľov ho požiadal o peniaze, ktoré súrne potrebujú. Odôvodnil to dopravnou nehodou, pri ktorej jednej osobe museli odrezať nohu a preto potrebujú peniaze na lekárov. Ako zábezpeku mu ponúkli doláre, pričom ho upozornili, aby o tom nikomu nehovoril.“

Slepá dôvera

Podľa informácií od polície mal poškodený pán neznámym osobám uveriť. “Poškodený im uveril a neznáme osoby pozval domov, kde jednému z páchateľov odovzdal 2 400 eur. Páchatelia ešte raz využili dôverčivosť poškodeného dôchodcu a v ten istý deň ho opäť navštívili. Povedali mu, že 2400 eur je málo na zaplatenie lekárov a potrebujú viac finančných prostriedkov. Keď im poškodený povedal, že má peniaze na vkladnej knižke, požadovali od neho ďalších 4-tisíc eur a ochotne ho odviezli do Brezna, kde mal v banke pre nich vybrať požadovanú sumu,“ informuje krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

Upozornili ho v banke

Ako informuje polícia, pri výbere peňazí zamestnankyni uviedol, že za ním mali prísť cudzí ľudia a chceli peniaze na zaplatenie lekára. “Zamestnankyňa banky ihneď poškodeného upozornila, že môže ísť o podvod a privolala políciu. Jedného z páchateľov polícia zadržala v blízkosti banky. Po vykonaní procesných úkonov obvineného vyšetrovateľ umiestnil do policajnej cely a spracoval podnet na jeho vzatie do väzby. V sobotu (29.10.) sudca okresného súdu vzal obvineného do väzby,“ informuje Mária Faltániová, hovorkyňa KR PZ v Banskej Bystrici. Za tento skutok hrozí podľa polície trest odňatia slobody na 1 až 5 rokov. Po ďalších páchateľoch polícia pátra.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk