Dopravcovia sa obrátili na súdy: Od kraja žiadajú miliónové dlžoby za prímestskú dopravu!

Prostredníctvom súdu vyzvali dopravcovia Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) na uhradenie nepreplatenej plnej výšky strát za objednané výkony vo verejnom záujme. Nové vedenie kraja vidí v budúcnosti práve tieto nevyplatené peniaze ako jeden z najväčších problémov BBSK.

Jakub Forgács
Ilustračný obrázok k článku Dopravcovia sa obrátili na súdy: Od kraja žiadajú miliónové dlžoby za prímestskú dopravu!
Zdroj: TASR

Návrhy na vydanie platobných rozkazov podali na súd SAD Zvolen a SAD Lučenec. Zvolenský dopravca žiada o sumy takmer 3,34 a 2,62 milióna eur, SAD Lučenec požaduje zaplatenie 1,75 milióna eur. Podľa predsedu predstavenstva SAD Zvolen Antona Mazána sú to všetko staršie pohľadávky. Keďže sa ale neplnia, dopravca sa ich snaží vymôcť alebo kraj primäť k dohode na splátkovom kalendári.

Predseda BBSK Marian Kotleba sa ale o probléme nechce bližšie zmieňovať, pokiaľ nebudú s kompetentnými ukončené všetky rokovania. Na zastupiteľstve uplynulý týždeň ale uviedol, že takto postavená zmluva s dopravcami bola chybou predošlého vedenia BBSK. Takto postavená zmluva podľa neho vytvára len ďalšie a ďalšie záväzky. SAD Zvolen a SAD Lučenec pritom zabezpečujú prímestskú autobusovú dopravu v celom BBSK.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR