Správy

Dusno a extrémne teploty v Lučenci nas potrápia aj najbližšie dni. Kedy bude najhorúcejšie?

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahy pred horúčavami. Záchranári apelujú na ľudí, aby dbali na prevenciu.

Ilustračný obrázok k článku Dusno a extrémne teploty v Lučenci nas potrápia aj najbližšie dni. Kedy bude najhorúcejšie?
9
Galéria

Juh a západ Slovenska potrápia v utorok vysoké teploty. Miestami môže teplota vzduchu vystúpiť až na 33 stupňov Celzia. Upozorňuje na to Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), ktorý vydal výstrahu 1. stupňa.

Výstraha platí pre okresy v Bratislavskom, Trnavskom, Nitrianskom, Banskobystrickom a Košickom kraji.

Pre Lučenec platí 1. stupeň výstrahy na utorok od 14:30 do 17:30. Ojedinele sa očakáva dosahovanie maximálnej teploty vzduchu 33 °C. V stredu zvýšili výstrahu až na 2. stupeň, od 13:00 do 18:00 môže teplomer ukazovať 35 °C.

Meteorológovia upozorňujú, že vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov. Očakávaná teplota vzduchu nie je v danej ročnej dobe a oblasti nezvyčajná, ale pravdepodobnosť nadmerného zaťaženia organizmu u niektorých osôb je vysoká.

Záchranári apelujú na ľudí, aby dbali na prevenciu. V čase obeda, od 11.00 do 15.00 h sa treba zdržiavať v interiéri a dodržiavať dostatočný pitný režim. Ak sa ľudia nevyhnú pobytu vonku, netreba zabudnúť na vhodnú pokrývku hlavy a ľahký odev.

Ilustračné foto, archív Dnes24.sk

Ružinská priehrada - miesto, kde sa oplatí zájsť
9
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie