Fiľakovo hospodárilo zodpovedne. Ušetrilo státisíce eur, ktoré má do čoho investovať

Samospráva Fiľakova hospodárila v roku 2017 zodpovedne. Vyplýva to zo záverečného účtu mesta, ktorý schvaľovali mestskí poslanci na svojom júnovom zasadnutí.

Ilustračný obrázok k článku Fiľakovo hospodárilo zodpovedne. Ušetrilo státisíce eur, ktoré má do čoho investovať
Zdroj: Boris Macko

Pri takmer deväťmiliónovom rozpočte a množstve investičných projektov sa mestu podarilo vytvoriť rezervný fond vo výške viac ako 352-tisíc eur. Tie použijú na dofinancovanie rozbehnutých projektov, informovala Klaudia Kovácsová, hovorkyňa mesta

Mestu sa v minulom roku podarilo ušetriť. Do ďalšieho roka vytvorilo rezervný fond vo výške viac ako 352-tisíc eur. Tie plánuje samospráva využiť na dofinancovanie rozbehnutých investičných projektov, ktoré odštartujú v tomto roku.

Je kam investovať

„Ide predovšetkým o cezhraničný projekt na revitalizáciu podhradia, projekty na výstavbu tržnice, rekonštrukciu materskej školy na Štúrovej ulici či rekonštrukciu budovy kultúrneho strediska,“ povedal primátor Attila Agócs s tým, že ide o projekty vo výške približne štyroch miliónov eur.

„Ušetrené peniaze sú zárukou toho, že tieto projekty dotiahneme do úspešného konca.“ Vyše tristotisícovú rezervu mesto vytvorilo napriek tomu, že okrem prípravy spomínaných veľkých projektov počas roka investovalo do množstva menších.

Opravili aj chodníky

Sú nimi napríklad výstavby viacerých chodníkov na uliciach Hlavná, Vajanského, Mlynská, Železničná či Biskupická, vybudovanie parkovísk v centre mesta i na sídlisku Farská lúka pre vyše 70 áut, vybudovanie kompostoviska, investície do novej skládky inertného odpadu, investície na štadióne FTC, asfaltovanie a sanácia viacerých ciest, investície do obnovy hradu a ďalšie.

„Svedčí to o tom, že pri efektívnom hospodárení sa dá investovať do rozvoja mesta a zároveň šetriť mestskú kasu,“ zakončil primátor.

Foto: archív

Zdroj: lucenec.dnes24.sk