Správy

Fiľakovo má nahodené udice, bude hospodáriť s historicky najvyšším rozpočtom

S historicky najvyšším rozpočtom, ktorý ráta s príjmami vo výške takmer 11 miliónov eur, bude v budúcom roku hospodáriť samospráva mesta Fiľakovo v okrese Lučenec.

Ilustračný obrázok k článku Fiľakovo má nahodené udice, bude hospodáriť s historicky najvyšším rozpočtom
Zdroj: TASR

Rozpočet schválili mestskí poslanci na svojom decembrovom zasadnutí. „Je to pre nás historický moment. Najdôležitejšie je, že takmer 32 percent, teda každé tretie euro z rozpočtu, pôjde na rozvoj mesta,“ uviedol primátor Attila Agócs s tým, že rozpočet môže v priebehu roka ešte vzrásť.

Nahodené udice

„Obrazne povedané, máme nahodené udice a uvidíme, čo sa chytí. Riešime viacero projektov, ktoré nám v prípade schválenia dotácií môžu rozpočet ešte navýšiť,“ doplnil.

Medzi dôležité investície v roku 2018 bude podľa jeho slov patriť revitalizácia chodníkov v šiestich lokalitách, do ktorej mesto investuje celkovo 106-tisíc eur.

Na asfaltovanie miestnych komunikácií pôjde 141-tisíc eur a ďalších 80-tisíc eur na asfaltovanie cesty na sídlisku Farská lúka.

FOTO: Hrad Fiľakovo bol v minulosti sídlom tureckého "okresu"
9
Galéria
Foto: Boris Macko

Rok rekonštrukcií

Rok 2018 bude vo Fiľakove aj rokom rekonštrukcií. „Medzi najväčšie bude patriť zveľadenie podhradia prostredníctvom cezhraničného projektu Interreg v hodnote takmer milión eur, výstavba mestskej tržnice za 580.000 eur či rekonštrukcia a modernizácia kultúrneho domu vo výške 950-tisíc eur,“ priblížil Agócs.

Samospráva plánuje investovať aj do rekonštrukcie kotolne budovy Vigadó, v ktorej sídli Vlastivedné múzeum a Mestská knižnica, či do vybudovania detského ihriska v Mestskom parku a výmeny časti autobusových zastávok v meste.

„Čaká nás náročný, možno aj najnáročnejší rok v tomto volebnom období. Verím však, že to bude stáť za to a opäť posunieme naše mesto výrazne dopredu,“ uviedol primátor.

Ilustračné foto, TASR

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie