Boris Macko Kultúra

Fiľakovský hrad láka aj zahraničných turistov. V čom sa Maďari líšia od Slovákov?

Známa pamiatka neďaleko Lučenca je obľúbenou turistickou atrakciou. Takmer polovicu návštevníkov tvoria turisti z cudziny.

Ilustračný obrázok k článku Fiľakovský hrad láka aj zahraničných turistov. V čom sa Maďari líšia od Slovákov?
10
Galéria
Foto: Boris Macko

Približne 40 percent návštevníkov Fiľakovského hradu v okrese Lučenec prichádza zo zahraničia, predovšetkým zo susedného Maďarska, ktorého hranica je od mesta vzdialená asi 13 kilometrov. Podľa riaditeľky Hradného múzea Fiľakovo Viktórie Tittonovej sa hrad snažia v zahraničí intenzívne propagovať.

„Kolegyne z Turisticko-informačného centra sa pravidelne zúčastňujú výstav, ktoré sa týkajú cestovného ruchu. Tohto roku boli napríklad v Brne, ale aj v Budapešti, kam chodievame každý rok,“ konkretizovala Tittonová s tým, že na takýchto podujatiach oslovujú návštevníkov a nadväzujú kontakty s tamojšími cestovnými agentúrami.

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

„Okrem toho sa i tohto roku chystáme rozoslať reklamný balíček o našom hrade na všetky základné a stredné školy na Slovensku i v Maďarsku. Rozosielali sme ho aj minulý rok a máme za týmto účelom vytvorenú databázu e-mailov,“ dodala riaditeľka s tým, že podobný balíček zasielajú i cestovným kanceláriám v obidvoch krajinách.

Jeden zo zaujímavých rozdielov sa podľa jej slov týka spôsobu dopravy turistov. „Z Maďarska k nám na hrad chodí veľa autobusových zájazdov. Pre Slovensko to ale nie je vôbec typické,“ uzavrela riaditeľka.

Pozrite si nálezy z vykopávok na Fiľakovskom hrade v priloženej fotogalérii!

Pozrite si nálezy z vykopávok na Fiľakovskom hrade v OBRAZOCH
10
Galéria
Foto: Boris Macko

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Zdroj: TASR

Rýchle správy

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie