Správy

Fiľakovský hrad otvoria už o pár dní: Tešiť sa môžete aj na tieto NOVINKY

Od júla otvoria brány Fiľakovský hrad a Mestské vlastivedné múzeum. Na čo všetko sa môžete tešiť?

Ilustračný obrázok k článku Fiľakovský hrad otvoria už o pár dní: Tešiť sa môžete aj na tieto NOVINKY
Zdroj: TASR

Turisti budú môcť od 1. júla opäť navštíviť Fiľakovský hrad a Mestské vlastivedné múzeum vo Fiľakove v okrese Lučenec. Informovala o tom riaditeľka Hradného múzea Fiľakovo Viktória Tittonová, pod ktoré patria obe zariadenia.

Tohtoročná novinka

„Hrad bude otvorený v nezmenenej prevádzkovej dobe, a to do konca októbra každý deň v týždni od 10:00 do 18:00. Od 1. do 15. novembra budeme očakávať záujemcov medzi 8:00 a 16:00,“ uviedla Tittonová.

Novinkou tohto roka bude podľa nej archeochodník a remeselný dom slúžiaci na prezentáciu tradičných remesiel i organizovanie skupinových workshopov. „Informačné panely v nanovo zastrešenej okrúhlej bašte na dolnom nádvorí zase poskytnú zaujímavosti o hradoch, zámkoch a pozoruhodnostiach okolitého regiónu,“ povedala riaditeľka.

Výstava v kláštore

Ako ďalej spomenula, uvedené rozvojové zámery sa zrealizovali vďaka projektu Interreg s názvom Prezentácia kultúrneho dedičstva historického Novohradu presahujúceho hranice a dobu.

„Z tohto dotačného programu sa vybudovalo aj veľkokapacitné parkovisko v podhradí, ktorého súčasťou je informačný bod zariadený v poslednej zachovanej a zrenovovanej bašte niekdajšieho mestského opevnenia,“ priblížila Tittonová.

Novinkou sezóny je podľa jej slov aj výstava v miestnom františkánskom kláštore zameraná na históriu tejto budovy a rehole františkánov, ktorej prehliadka je možná v rámci hradnej vstupenky.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie