Samospráva

Fiľakovo bude v tomto roku hospodáriť s viac ako 11 miliónmi eur. Na čo pôjde najvyššia suma?

Vyrovnaný rozpočet s príjmami aj výdavkami vo výške viac ako 11 miliónov eur bude mať v tomto roku samospráva Fiľakova v okrese Lučenec.

Ilustračný obrázok k článku Fiľakovo bude v tomto roku hospodáriť s viac ako 11 miliónmi eur. Na čo pôjde najvyššia suma?
Zdroj: TASR

Ako TASR informovala hovorkyňa mesta Klaudia Mikuš Kovácsová, z celkového rozpočtu budú kapitálové výdavky, ktoré sú určené na rozvoj mesta, vo výške viac než 1,2 milióna eur.

„Z nich najväčšiu časť, takmer 400-tisíc eur, v prípade úspešnosti projektu ukrojí vybudovanie denného stacionára pre seniorov. Len o niečo menej bude stáť dobudovanie podhradia Fiľakovského hradu,“ konkretizovala Mikuš Kovácsová.

Medzi ďalšími investíciami je podľa jej slov výstavba cyklochodníka približne za 200-tisíc eur, či pokračovanie v príprave projektu, v rámci ktorého sa má vybudovať v časti areálu bývalého závodu Kovosmalt výrobná hala.

Nechýba tiež projekt na rekonštrukciu koncertnej sály na Koháryho námestí za 75-tisíc eur, pričom veľká časť týchto investícií bude podľa hovorkyne hradená z rôznych dotácií.

„Bežné výdavky určené na rozvoj a rekonštrukcie stanovilo mesto na viac ako 340-tisíc eur. Z nich takmer 260-tisíc pôjde na rekonštrukciu ulíc Hviezdoslavova, 1. mája či Kukučínova,“ dodala Mikuš Kovácsová s tým, že do chodníkov zainvestujú približne 30-tisíc eur.

bra pop

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie