Firma chce zamestnať v Lučenci desiatky ľudí. Žiada však investičnú pomoc

Nové pracovné príležitosti v našom regióne nie sú nikdy na škodu. Priamo v Lučenci môžu pribudnúť desiatky flekov, ale len s finančnou injekciou!

Jakub Forgács

Spoločnosť D&J Design, žiada investičnú pomoc 910 319 eur na rozšírenie výroby nábytku a nábytkových komponentov v lokalite Lučenec, a to vo forme dotácie na dlhodobý hmotný a nehmotný majetok a úľavy na dani z príjmu. Vyplýva to z investičného zámeru zverejneného Ministerstvom hospodárstva (MH) SR.

„Cieľom investičného zámeru je výstavba novej výrobnej haly, obstaranie nových technológií a zvýšenie počtu kvalifikovaného a vyškoleného personálu pre potreby zvýšenia produktivity práce, v súvislosti s výrobou komponentov z dreva, s opracovávaním drevnej hmoty, výrobou jednoduchých drevárskych výrobkov a zostavovaním stolárskych dielcov alebo súčastí z dreva do finálnych produktov,“ priblížil rezort hospodárstva.

Realizácia investičného zámeru v nominálnej výške 2 milióny eur je podľa ministerstva hospodárstva rozložená na roky 2016 a 2017. „V priamej súvislosti s investičným zámerom sa do konca roku 2020 vytvorí 40 nových pracovných miest,“ spresnilo MH SR.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame