Streda 24. júl 2019 Vladimír  18 °C
Rôzne

FOTO: Dobrodruh na skladačke: 400 kilometrov v pedáloch, cez Lučenec až do Fony

Náš kolega, šéfredaktor z redakcie Fony.sk, sa vybral na cestu dlhú 400 kilometrov do vzdialenej dedinky Fony v Maďarsku. Svoju púť s charitatívnym rozmerom absolvuje na skladacom bicykli.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Dobrodruh na skladačke: 400 kilometrov v pedáloch, cez Lučenec až do Fony
14
Galéria

Náš kolega Richard Hombauer, šéfredaktor redakcie Fony.sk, si dal za cieľ prejsť trasu z Bratislavy do dedinky Fony v Maďarsku na skladacom bicykli. Cesta, ktorá má aj charitatívny rozmer, by mu mala trvať 6 dní. Z hlavného mesta vyrazil 23. septembra ráno. Na svojej trase bojoval s počasím, silným vetrom, neposlušným bicyklom a nástrahami miest. Zastavil sa aj v Lučenci.

S „mobilnou“ podporou

Do batoha si zbalil len to najpotrebnejšie. Keďže Fony.sk prinášajú novinky a recenzie zo sveta mobilných telefónov i smartfónov, okrem odhodlania sa bude Richard čo najviac spoliehať na techniku – Samsung Galaxy Note 9 a najnovšie inteligentné hodinky Samsung Galaxy Watch. Oba produkty bude testovať v reálnych podmienkach. „Zatiaľ som si len naplánoval hrubú trasu v Google Maps, netuším, kde budem jesť ani spať. Všetko to necháme na náhodu,“ prezradil Richard Hombauer pred cestou.

Na svojej trase sa v utorok zastavil v Lučenci. „Na obed som opustil krásny Hont a prekročil hranice Novohradu…Rozhodol som sa radšej ísť popri rieke Ipeľ až do Lučenca. Ráno by som neveril, že sa mi to podarí, ale nohy začali trochu poslúchať a terén sa mi tiež začal pozdávať. Krásne rovinky, konečne aj nejaké posedenie pre unaveného cyklistu, dokonca aj s prameňom. Všetko išlo hladko, až na posledné kilometre proti vetru a defekt pri tabuli cieľovej destinácie. Posledné metre som si už radšej odkráčal. Pedál, ktorého ložisko sa rozpadlo hneď za Bratislavou, už začal pred Lučencom významne štrajkovať, a tak idem dnes ráno do cyklo obchodu. Náhradný si nosím so sebou už od Levíc, ale zatiaľ ho nebolo treba meniť. Za nocľah, pomoc aj večerné posedenie vo výbornom podniku Tančiareň a pivovar Franz ďakujem Lukášovi z konkurenčného Androidportálu. Toto si na Slovensku vážim, stále si dokážeme nezištne pomáhať,“ informuje priebežne o dobrodružstve z cesty Richard na svojom facebookovom profile.

Na celú cestu si stanovil rozpočet 600 eur, vďaka zľave na bicykel mu zostali tri stovky na ubytovanie. „Keď mi pomôžete zohnať po ceste juhoslovenskými krkahájmi šesťkrát nocľah zadarmo – postačí mi hocijaká posteľ u kamaráta či starej mamy – každý deň venujem ušetrených 50 eur na Handbike pre Indiho,“ obracia sa odhodlaný šéfredaktor redakcie Fony.sk na fanúšikov svojej stránky.

Handbike pre Indiho

Ľuboš Kondela, priateľmi nazývaný Indi, je človek, ktorý napriek obmedzenej pohyblivosti zapríčinenej detskou mozgovou obrnou vedie plnohodnotný život. Je otcom troch detí, živiteľom rodiny, aktívnym športovcom a dobrým priateľom. Okrem parašportov – boccia a rugby na vozíku – sa v poslednom čase venuje aj cyklošportu.

Zapožičaný handbike využíva na turisticko rekreačné, ale aj športové a praktické účely. Skúsenosť s hanbikom mu rozširuje možnosti zmysluplného života.

„Pomôžme Indimu nadobudnúť vlastný handbike a prispejme tým k zlepšeniu jeho života. Nie každý má totiž také šťastie, že si môže kúpiť hocijaký bicykel a voziť sa na ňom ako zdravý človek. A veľmi sa mi páči, že aj napriek nepriazni osudu sa Indi nevzdáva. Aj preto si zaslúži našu pomoc,“ vyzýva Richard Hombauer.

Celú cestu zaznamená na Instagrame a Facebooku Fony.sk.*** „Budem sa snažiť držať hesla Do what you can't, ktorým sa tento rok riadi aj Samsung – hlavný partner projektu,“*** hovorí odhodlaný cyklista.

Z Fony do Fony cez Lučenec
14
Galéria
Zdroj: lucenec.dnes24.sk