Streda 24. júl 2019 Vladimír  18 °C
Rôzne

FOTO: Európsky týždeň mobility prevetral historický autobus a bolo aj prekvapenie

Projektu mobility sa zúčastnili aj mestá Rimavská Sobota a Lučenec, ktoré priniesli bezplatnú MHD. Lučenčanov potešil aj športový program na Námestí Republiky.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Európsky týždeň mobility prevetral historický autobus a bolo aj prekvapenie
2
Galéria

Európsky týždeň mobility (ETM) (16. – 22. september) sa tento rok niesol v znamení hesla Kombinuj a choď! Kampaň s názvom "Deň bez áut“ vznikla ako európska iniciatíva v roku 2000. Od roku 2002 vyhlásila Európska komisia Európsky týždeň mobility.

Hlavným cieľom tohto projektu je upriamiť pozornosť verejnosti na výhody cestovania verejnou hromadnou dopravou, ktorá je šetrnejšia k životnému prostrediu.

Lučenec oprášil starý autobus

Tohto projektu sa zúčastnil aj Lučenec s bezplatnou MHD, ako aj športovým programom na Námestí Republiky. „Naša spoločnosť – Slovenská autobusová doprava Lučenec, a.s., sa tiež zapojila do tejto akcie a ponúkla počas tohto dňa možnosť „naživo“ si prezrieť a porovnať autobusy z nášho vozového parku,“ informovala Radka Segečová, vedúca útvaru obchodu a marketingu.

Návštevníci mohli vidieť a porovnať autobus, ktorý prepravoval cestujúcich v minulosti – historickú KAROSU C734 a autobus, ktorý je im k dispozícii v súčasnosti.

Za účelom týždňa mobility a športu prišlo na námestie veľa školákov, ale aj najmenších škôlkarov, kde ich čakali súťaže a prezentácie športových klubov.

„Potešil nás pohľad na záujem detí, ale aj starších žiakov o naše autobusy. Mali možnosť prejsť, usadiť sa v našich autobusoch a viacerí z nich si vyskúšali aj miesto vodiča, ktoré sa im veľmi páčilo. Pre každého sme mali pripravenú sladkú pochúťku a malú pozornosť,“ dopĺňa Segečová.

Silák a silák

Prekvapením podujatia bola návšteva Petra Káčera – športovca, ktorý za svoju pomoc získal v roku 2016 ocenenie Krištáľové krídlo. Obrovským zážitkom pre všetkých bolo vidieť úspešného novohradského strongmana (siláka) Milana Šuľana – železného muža, ktorý potiahol autobus CROSWAY IRISBUS na 20 metrov.

To však nestačilo a v druhom kole si autobus naplnil 100 škôlkarmi a ťahal znovu. Za obrovského aplauzu sa mu to podarilo.

„Počas tohto podujatia naša spoločnosť odovzdala poukaz v hodnote 200 eur materskej škôlke Partizánska Lučenec. Sme radi, že aj my sme mohli prispieť k spríjemneniu tohto podujatia a zúčastniť sa ho spolu s ľuďmi. Už teraz sa tešíme na ďalšie podobné akcie,“ zhrnula tohtoročné podujatie Segečová.

Zdroj a foto: SAD Lučenec

Európsky týždeň mobility v Lučenci
2
Galéria
Zdroj: lucenec.dnes24.sk