Krimi

FOTO: Lučenčan si slobodu dlho neužil. V aute mu našli drogy, za ktoré už sedel

Krajský policajný vyšetrovateľ obvinil dvoch mužov z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Lučenčan si slobodu dlho neužil. V aute mu našli drogy, za ktoré už sedel
9
Galéria

Ako o prípadoch informovala hovorkyňa, jedným zo zaistených je aj 52-ročný muž z Lučenca. Ten od februára 2019, kedy bol prepustený z výkonu trestu odňatia slobody (za drogovú trestnú činnosť) do utorka (30.4.), si zadovážil a následne prechovával bielu kryštalickú látku, ktorú zabalenú v dvoch plastových vreckách dobrovoľne vydal pri prehliadke jeho vozidla, v ktorom bol zastavený na ceste pred vjazdom do obce Veľká Ves. ( viď fotogaléria)

Podľa predbežného expertízneho vyjadrenia zaistená látka je pervitín a množstvo zodpovedá minimálne 36 bežným jednotlivým dávkam drogy.

25-ročný muž zo Žarnovice od presne nezistenej doby roku 2017 si zaobstarával na presne nezistenom mieste omamné a psychotropné látky, ktoré u seba neoprávnene prechovával a následne predával na rôznych miestach v Žarnovici a v okolí viacerým osobám.

„Aj v jeho prípade expetíza potvrdila, že zaistená látka je pervitín. Obidvoch obvinených mužov vyšetrovateľ umiestnil do policajnej cely a spracoval podnet na návrh na ich vzatie do väzby. Za tento závažný zločin hrozí trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov,“ uviedla Mária Faltániová, hovorkyňa KR PZ v Banskej Bystrici.

Lučenčanovi našli v aute drogy
9
Galéria
Zdroj: lucenec.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie