FOTO: Lučenecká radnica chce kúpiť desiatky nových bytov. Kde na to vezme?

Mesto si robí zálusk na byty na lučeneckom sídlisku. Ak nevyjde jeden zdroj na získanie peňazí, má záložný plán.

Boris Macko

Nové byty na Rúbanisku III chce mesto získať do svojho vlastníctva. Peniaze chce získať prostredníctvom dotácie zo Štátneho fondu rozvoja bývania (ŠFRB). V prípade, že by tento krok nevyšiel, požiada o úver. Zámer schválilo aj mestské zastupiteľstvo na nedávnom januárovom zasadnutí.

Mesto chce odkúpiť byty od súkromnej firmy. V prípade, že by dotácia nevyšla, môže radnica požiadať o úver. Cieľom je, aby mesto získalo do svojho vlastníctva ďalšie nájomné byty.

„Ide o 51 bytov v blokoch C a D na Rúbanisku III. V prípade neschválenia dotácie zo strany Ministerstva dopravy a výstavby SR je možnosť schválenia bezúročného úveru zo ŠFRB v celkovej výške 2 173 660 eur,“ vysvetlila hovorkyňa mesta Michaela Hrnčiarová.

Dodala, že žiadosť o dotáciu, ktorú podali na ministerstvo spĺňa všetky náležitosti a preto by mali byť úspešní. Mesto už žiadosť raz podalo, no dotáciu nezískalo. Rozdiel je tentoraz v spolufinancovaní, keďže sa v jednom bloku nachádza nadrozmerný byt s terasou. Preto mesto musí v prípade odklepnutia dotácie prispieť sumou 3100 eur.

Pozrite si nové bytovky na sídlisku Rúbanisko III v našej fotogalérii!

Zdroj: lucenec.dnes24.sk