FOTO: Medvešský fotomaratón 2018 sa už blíži, tento ročník bude aj let balónom

Začiatkom júna sa uskutoční na Fiľakovskom hrade a v jeho podhradí už 4. ročník fotografickej súťaže Medvešský fotomaratón.

Eliška Šándorová

Cieľom fotomaratónu je priblížiť širokej fotografickej verejnosti menej známy región, ktorý však disponuje pôvabnou krajinou, geologickými a prírodnými pozoruhodnosťami, či bohatou históriou.

Tradičné podujatie kultúrno-spoločenského, športovo-turistického a poznávacieho charakteru, si už v minulosti získalo niekoľko stoviek priaznivcov i stálych účastníkov. Prvý fotomaratón sa uskutočnil v roku 2013 a ďalší v roku 2014, ktorého sa zúčastnilo vyše 300 fotografov. Tretí ročník bol v roku 2016.

Pestrý ročník

Fotografi si prídu na svoje aj tento rok. Od 1. do 3. júna 2018 sa bude na Fiľakovskom hrade a v jeho podhradí, v Starej Bašte a Hajnáčke, konať už 4. ročník fotografickej súťaže Medvešský fotomaratón.

Počas troch dní budú môcť zaregistrovaní účastníci zhotovovať množstvo originálnych fotografií nielen o prírodných krásach spomínaných lokalít, ale aj z krásnych momentov východu či západu slnka.

Zachytiť budú môcť aj okamihy z histórie. Dobové podmienky a kolorit života zabezpečia svojou stredovekou kuchyňou a dobovým oblečením členovia historického spolku Defensores z Fiľakova a pri práci vo vyhni môžu fotoobjektívy zachytiť umeleckú kováčku Andreu Kosecovú.

Let balónom

Bonbónikom tohto ročníka však budú lety balónom, na ktorých sa prihlásení fotografi dostanú do takých zákutí územia geoparku, kam sa bežne ľudia nedostanú a môžu tak zachytiť naozaj nevšedné zábery.

Každý fotograf bude môcť do súťaže prihlásiť svoje najlepšie fotografie vo viacerých kategóriách a verejnosť ich bude môcť obdivovať niekedy koncom leta.

Presný a  podrobný program, pokyny na prihlásenie sa do súťaže nájdete TU.

Zdroj: Mesto Fiľakovo, foto: FB Medvešský fotomaratón