FOTO: Mesto Lučenec pokračuje v rekonštrukcii detských ihrísk. Takto ich skrášlilo!

Mesto Lučenec v tomto roku plánuje rekonštruovať aj ďalšie detské ihriská a inovovať ich. Pozrite, na ktorých uliciach sa tak udeje.

Mesto Lučenec postupne rekonštruuje detské ihriská, pričom dopĺňa o nové prvky ihriská vo vnútroblokoch na Ulici arm. gen. L. Svobodu a na Ulici J. M. Hurbana. Nové ihriská slávnostne otvoriili a na ich obnovu prispela Stredoslovenská vodárenská prevádzková spoločnosť a nadácia Veolia darom 20-tisíc eur.

„Tentokrát sa skrášli novými prvkami ihrisko – vnútroblok na Ul. J. M. Hurbana a ihrisko na Ulici arm. gen. L. Svobodu. Nové objekty budú plniť športovo oddychovú zónu. Hracie prvky sú určené pre deti od 3 do 12 rokov,“ informovala Mária Bérešová, vedúca kancelárie primátorky mesta Lučenec.

V areáli ihrísk sú nainštalované: visiaca hojdačka, visiaca hojdačka s hniezdom, kolotoč, kombinovaná zostava, pružinové hojdačky, preklápacie hojdačky, pieskovisko, interaktívny panák a tabuľa na kreslenie. Umiestnené sú aj lavičky a odpadkové koše, informačná tabuľa s prevádzkovým poriadkom ihriska.

Mesto ešte v tomto roku plánuje s rekonštrukciou ďalších detských ihrísk, napr. na Ul. novohradskej, Rúbanisku III/5 a Rúbanisku III – vnútroblok.

Foto: Mesto Lučenec

Zdroj: lucenec.dnes24.sk