Samospráva

FOTO: Mesto otvorilo ďalšiu etapu náučného chodníka, deti potešia úle i bludisko

Drevená zvonkohra, pexeso či nefunkčné včelie úle. To všetko je po tretej etape otvorenia náučného chodníka k dispozícii najmä malým zvedavcom.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Mesto otvorilo ďalšiu etapu náučného chodníka, deti potešia úle i bludisko
5
Galéria

Nový priestor pre deti na aktívne spoznávanie fauny i flóry vznikol v lučeneckom mestskom parku vďaka projektu výstavby náučného chodníka, ktorého poslednú, tretiu etapu zástupcovia samosprávy v piatok oficiálne odovzdali do používania.

Celkové náklady na realizáciu tejto etapy boli vo výške 8500 eur, na financovaní sa okrem mesta podieľali ČSOB nadácia, Nadačný fond Adient a Nadácia EPH.

„Otvárame už poslednú časť tohto náučného chodníka, kde chceme deti oboznámiť s tým, aké kvietky, aká flóra je v našom parku a aké tu máme zvieratká. Máme tu aj expozíciu o úľoch a včelách. Snažili sme sa tiež o istý návrat k prírode, preto sme v rámci chodníka vytvorili i takzvaný pocitový chodník, na ktorom si deti môžu bosými nohami vyskúšať rôzne druhy prírodných materiálov – kôru, skalu či piesok,“ priblížila primátorka Alexandra Pivková.

Ako pokračovala referentka regionálneho rozvoja Mestského úradu Lučenec Jana Miadoková, súčasťou tretej etapy chodníka je i bludisko a dve drevené pexesá – jedno s obrázkami zvierat a druhé s vyobrazením rastlín. „Využili sme na ne maľby detí zo všetkých materských škôlok, ktoré spravuje mesto Lučenec,“ dodala Miadoková.

Priestor pre deti v parku plánuje lučenecká samospráva i naďalej rozširovať. Ako avizovala primátorka, v blízkom čase by v ňom malo pribudnúť nové priestranstvo určené na zábavu a hry, ktoré bude situované na mieste niekdajšieho kúpaliska.

Zdroj a foto: Mesto Lučenec, TASR

Náučný chodník v Lučenci
5
Galéria
Zdroj: lucenec.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie