Boris Macko Hokej

FOTO: Mladí lučeneckí hokejisti zabodovali. Z letného turnaja sa vrátili s medailami

Na ľade podali perfektné výkony! Mladí hokejisti z Lučenca zvládli náročnú previerku na turnaji v Leviciach, kde si siahli až na dno svojich síl.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Mladí lučeneckí hokejisti zabodovali. Z letného turnaja sa vrátili s medailami
Foto: Boris Macko

Počas predposledného prázdninového víkendu lučeneckí ôsmaci vymenili sladké ničnerobenie či pobyt pri vode za chlad zimného štadióna. Na Hokejovom turnaji žiakov 8. tried o Pohár riaditeľky ZŠ pri Podlužianke, Levice 2016 si zmerali sily so svojimi rovesníkmi.

Dvakrát síce prehrali a to s HK Brezno 7:0 a s HKM Zvolen 5:2, no vzchopili sa a po výhrach 6:5 nad Topoľčanmi a 10:2 nad HK 2010 Petržalka sa dostali až do súboja o bronzovú priečku. V ňom nakoniec porazili domáce Levice 4:1.

„Mali sme len veľmi skromný cieľ, baviť sa hokejom a neurobiť si hanbu. Na záver chcem ešte raz povedať veľké ďakujem chlapci, máte môj obdiv. Zároveň sa chcem poďakovať rodičom a všetkým, ktorí nám pomohli k účasti na turnaji,“ vyznal sa z pocitov tréner Michal Šuták.

S výsledkom je nadmieru spokojný aj viceprezident klubu Jozef Lalík. „Na záver treba povedať, že pred turnajom určite nikto z nás nemal medailové ambície, účasť na podujatí bola pre nás prípravou, ktorú iné tímy absolvovali za uplynulý mesiac. Skromne sme šli od zápasu k zápasu v snahe o dôstojný výsledok avšak naši chlapci dokázali, že snaha, odhodlanie, maximálne nasadenie a tímový duch dokáže zdolať aj lepšie pripravených súperov, ktorí majú možnosť pripravovať sa v lepších podmienkach,“ zhodnotil Lalík.

Pozrite si úspešných mladých hokejistov z Lučenca v priloženej fotogalérii!

Čítajte tiež:

FOTO: Basketbalista Pipíška v ROZHOVORE: Za Lučenec dáme srdce

Na zimnom štadióne musia opraviť strechu. Koľko to bude mesto stáť?

Foto: ilustračné

V OBRAZOCH: Mladí lučeneckí hokejisti s parádnym turnajovým úspechom
2
Galéria
Foto: Boris Macko
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie