FOTO: Mrazy pocítilo aj vodné vtáctvo. V lučeneckom parku nezostalo bez pomoci

Keď zima ukazuje svoju silu, spôsobuje problémy nielen ľuďom, ale aj zvieratám. Pocítili ju aj vtáky v mestskom parku.

Boris Macko

Silné mrazy síce už povolili, no meteorológovia hlásia ich návrat. Labute a kačky v mestskom parku to majú v týchto dňoch ťažké. Pritom hlavne labute sú u návštevníkov parku obľúbené. Navyše v minulom roku vyviedli štyri mláďatá, ktoré sa mali čulo k svetu. Dokáže ale vodné vtáctvo prekonať nástrahy zimy vo forme mrazov a snehu?

Mesto tvrdí, že podobne ako zvieratá v minizoo, bez pomoci neostanú. A to aj napriek tomu, že nežijú vo voliére, ale majú voľnosť.

Labute i kačky majú čo jesť a zamestnanci mesta, ktorí majú na starosti údržbu parku, dozerajú aj na to, aby im uľahčili život aj počas tvrdých zimných podmienok. „Krmivo je také isté ako počas celého roka, len sa im odmrazuje voda na pitie a tiež sa rozbíja jazero, aby im bol umožnený pohyb,“ informovala o opatreniach hovorkyňa mesta Michaela Hrnčiarová.

Okrem rozbíjania ľadu ostali kvôli prístupu k vodnej hladine zapnuté aj obe fontány na jazere. Labute sú atrakciou Mestského parku už 15 rokov. Za ten čas sa stali pre návštevníkov symbolmi, maskotmi a hlavnými lákadlami. Aj vďaka nim patrí lučenecký park medzi nielen najväčšie, ale aj najkrajšie na Slovensku.

Pozrite si v našej fotogalérii jazero aj vodné vtáctvo a zamrznuté jazero v mestskom parku!

Zdroj: lucenec.dnes24.sk