Boris Macko Rôzne

FOTO: Pohľady zvedavcov láka nevšedná atrakcia. Pole pri Lučenci je plné tekvíc

Pri poli neďaleko Lučenca sa pristavujú autá. Hoci stovky tekvíc už prikryl prvý sneh, stále nie sú zozbierané. Vieme prečo!

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Pohľady zvedavcov láka nevšedná atrakcia. Pole pri Lučenci je plné tekvíc
21
Galéria
Foto: Boris Macko / Zdroj: Dnes24.sk

Tekvicové pole v smere od Lučenca, hneď pred obcou Pinciná za odbočkou na Boľkovce, láka zvedavé pohľady. Niektoré autá idúce po hlavnej ceste dokonca pribrzdia, aby si ich posádky pozreli stovky, možno tisíce tekvíc. Mnoho z nich je ešte stále na poli a nedávno ich dokonca pokryl prvý sneh.

„Aj my sme zaznamenali záujem o tekvice. Zasadil ich jeden pán, ktorý s nimi má svoje plány. Ešte pre niekoľkými týždňami nejaké predal na Halloween. Využitie nájdu aj zvyšné,“ povedala pre Lučenec 24 starostka obce Pinciná Valéria Votoupalová.

„Zo zvyšných už začali vyberať semienka, poslúžia na výrobu oleja. Majiteľovi nejde ani tak o tekvice, ako o semienka. Po ich dozbieraní poslúžia tekvice ako prirodzené hnojivo,“ objasnila záhadu starostka. Mnoho tekvíc na poli je už naozaj rozpučených, no stále ostalo dosť tých, ktoré sú vcelku. Vďaka tekviciam získala obec neďaleko Lučenca aspoň dočasnú atrakciu. Uvidíme, či sa tekvice objavia niekde v okolí aj na budúci rok.

Pozrite si v našej galérii množstvo tekvíc na poli neďaleko Lučenca!

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie