FOTO: Tragédia v susednom okrese: Auto sa zrazilo s vlakom, 2 ľudia zahynuli

Auto s piatimi ľuďmi sa zrazilo s vlakom. Dve osoby sú mŕtve, jedna ťažko a jedna ľahko zranená. Čítajte viac!

Vyšetrovateľ v Rimavskej Sobote začal trestné stíhanie pre prečin všeobecné ohrozenie. „V stredu (11.4.) o 6:00 došlo k dopravnej nehode na železničnom priecestí v Rimavskej Sobote v časti Sabová,“ uviedla banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

„30-ročný vodič osobného motorového vozidla Škoda Octavia z obce Studená, ktorý smeroval od Rimavských Janoviec do Rimavskej Soboty, pravdepodobne predchádzal dodávku, ktorá stála pred železničným priecestím chráneným svetelnou signalizáciou a bez závor. V čase keď na priecestí, z dôvodu prichádzajúceho vlaku, svietilo červené výstražné svetlo, vodič Octavie nerešpektoval svetelnú a zvukovú signalizáciu, cez plnú čiaru obišiel dodávku a vošiel na železničné priecestie, kde došlo k zrážke vlakom, ktorý narazil do jeho ľavej prednej časti,“ pokračovala hovorkyňa.

„V osobnom vlaku sa nachádzali šiesti cestujúci a dvaja zamestnanci. Pri nehode sa nikto vo vlaku nezranil. Vo vozidle boli okrem vodiča aj štyri spolujazdkyne. Vodič a 25-ročná spolujazdkyňa na sedadle za ním, utrpeli ťažké zranenia, ktorým na mieste podľahli. 30-ročná spolujazdkyňa z Hodejova sa pri nehode ťažko zranila, 26-ročná spolujazdkyňa na prednom sedadle z obce Studená, utrpela ľahké zranenie, po ošetrení bola z nemocnice prepustená. 46-ročná spolujazdkyňa z Blhoviec, zostala hospitalizovaná v nemocnici s ľahkými zraneniami,“ povedala Faltániová.

Ako ďalej uviedla, na mieste nehody bol aj súdny lekár a v prípade usmrtených osôb bola nariadená súdna pitva. Do vyšetrovania dopravnej nehody bol pribratý aj znalec z odboru cestnej dopravy. „Škoda, ktorá pri nehode vznikla na vozidle a na poškodenom rušni, je odhadnutá na 12-tisíc eur. Dopravná nehoda so smrteľnými následkami je v štúdiu vyšetrovania,“ dodala Faltániová.

Pozrite si v priloženej fotogalérii zábery z miesta nešťastia!

Zdroj: Dnes24.sk