FOTO: Vandalom v Lučenci nie je nič sväté. Pustili sa aj do rozprávkového domčeka

Vandalizmus nie je žiaľ ničím neobvyklým ani v našom meste. Dôkaz je na očiach aj v Mestskom parku!

Boris Macko

O tom, že hlúposť vandalov nepozná hranice, svedčí aj ich „dielo“ v Mestskom parku. Zrejme z veľkej „frajeriny“ sa rozhodli, že začnú ničiť aj rozprávkový domček, ktorý miesto krášli len niekoľko týždňov a za ten čas si ho deti obľúbili.

Ešte počas sviatkov sa vandali rozhodli, že rozprávková zóna v parku bude „krajšia“, keď vylomia latky z drevenej medovníkovej chalúpky a rozbijú búdku na rozprávkové bulletiny. Vôbec sa nezamýšľali nad tým, že ručne maľovaná chalúpka v parku, ktorú deti zdobili s nadšením a radosťou, je hlavne pre radosť najmenších.

„Chalúpka je už opravená, domček na informačné letáky tiež. Dúfame, že sa už nestanú terčom vandalov,“ uviedla hovorkyňa mesta Michaela Hrnčiarová. Hoci vandali vyčíňali ešte počas sviatkov, trvalo niekoľko dní, kým dali pracovníci údržby parku chalúpku do poriadku. Drevený domček na bulletiny ešte stále opravujú. Chalúpku aj okolité drevené sochy bude častejšie sledovať aj mestská polícia, no nemôže tam byť nepretržite. Mesto preto prosí Lučenčanov, ktorí by sa stali svedkami ďalšieho vyčíňania vandalov, aby hneď kontaktovali mestskú alebo štátnu políciu.

Pozrite si v našej galérii ako vyzerá v týchto dňoch rozprávková chalúpka aj domček na bulletiny!

Zdroj: lucenec.dnes24.sk