Eliška Šándorová Rôzne

Halič hostila 14. zraz Motorkárne. Obec zaplnilo takmer dvetisíc motocyklov, VIDEO

Jún odštartoval aj tento rok veľkým podujatím v obci Halič. Na svoje si prišli nielen tí, ktorí obľubujú jazdu na silných dvojkolesových strojoch, ale aj tí, ktorí silné stroje iba obdivujú a radi sa zabávajú.

Zdroj: Dnes24.sk

Pár nadšencov sa pred rokmi rozhodlo zorganizovať zraz veteránov. Na prvé stretnutie prišlo 300 motorkárov, a to nielen na starých mašinách. Podujatie rokmi prerástlo do obľúbeného sviatku milovníkov silných strojov a vône benzínu. Na zraz prichádzajú stovky motoriek a vyše tisícky návštevníkov.

Prvý júnový víkend sa na cestách v regióne Novohradu opäť pohybovalo viac motoriek ako obvykle. Dôvodom bol ďalší úspešný zraz Haličskej motorkárne. Motozraz mal 14. pokračovanie a bol aj tento rok jedinečný. Centrum Haliče zaplnili stovky motoriek rôznych kubatúr, typov, značiek i rokov výroby. Svoje miesto patrilo už tradične štvorkolesovým veteránom. Na motorkáreň je vstup voľný a aj preto do Haliče ľudia radi prídu.

Návštevníci mohli vidieť predvádzacie jazdy, prehliadku motoriek, detské súťaže či autogramiádu Štefana Svitka.

Ľudí potešilo aj vystúpenie rodáka z Lučenca Petra Juhása, finalistu The Voice Československo či večerná zábava Mistr mokré trenky. Ani tento rok nechýbal popoludňajší výjazd do Lučenca, pečený býk či tombola. A ako hodnotí tento ročník organizátor podujatia Jožo Pročko?

„Tento ročník bol najmasovejší. Bolo približne 1800 motoriek a 3000 ľudí. A podľa mňa aj najvydarenejší. Úžasný Števo Svitko a výborný Peter Juhás boli čerešnička na torte. Piekol sa býk a opäť motorkári ukázali, že sú skvelá partia. Chcem poďakovať všetkým, ktorí nám pomáhajú pri organizovaní, najmä Mirovi Drugdovi a Lacovi Petyimu,“ povedal pre náš portál Jožo Pročko, ktorý sa nepochybne postaral aj o dobrú zábavu a náladu.

Tohtoročný 14. zraz môžete vidieť vo videu alebo dole vo fotogalérii.

Foto: FB M. Alberti

Haličská motorkáreň 14. motozraz
25
Galéria
Zdroj: Milan Alberti
Zdroj: lucenec.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie