Boris Macko Basketbal

Handlovčania doplatili na emócie. Kontumácia v prospech Lučenca a viacero trestov

Zápas 32. kola Eurovia Slovenskej basketbalovej ligy medzi MBK Lučenec a MBK Handlová bol predčasne ukončený. Teraz poznáme disciplinárny ortieľ.

Ilustračný obrázok k článku Handlovčania doplatili na emócie. Kontumácia v prospech Lučenca a viacero trestov
9
Galéria

Keďže zápas 32. kola najvyššej basketbalovej ligy medzi Lučencom a Handlovou skončil predčasne, o jeho osude sa rozhodovalo za zeleným stolom. Výsledok je jasný. Kontumačné víťazstvo 20:0 priznala disciplinárka Lučencu, tréner Handlovej Marko Cvetkovič dostal pokutu a šesťzápasovú suspendáciu, potrestali aj viacerých hráčov.

Ligové stretnutie predčasne ukončili v štvrtej minúte záverečnej štvrtiny za stavu 64:48 pre domácich. Na palubovke horeli emócie, tréner hostí Marko Cvetkovič vbehol do ihriska, za čo si od rozhodcov vyslúžil diskvalifikačnú chybu a musel ísť predčasne do šatne. Po viacerých výzvach však musela handlovského kormidelníka vyviesť bezpečnostná služba. V ďalších momentoch sa do diania zapojili aj hráči a realizačné tímy na oboch stranách. Rozhodcovia rozdali viacero diskvalifikačných chýb a technických chýb. Po upokojení situácie to vyzeralo tak, že sa oba tímy pobrali na oddychový čas. Nakoniec však zápas nepokračoval, hráči Handlovej sa odišli do šatne a stretnutie za stavu 66:48 pre domácich predčasne ukončili.

Situáciu prešetroval na základe dostupných videozáznamov, preštudovaní vyjadrení MBK Lučenec, rozhodcov stretnutia a MBK Handlová disciplinárny riaditeľ súťaže Rastislav Javorský. Ten sa rozhodol na základe zistených skutočností potrestať aj iných hráčov ako bolo uvedené v zápise o stretnutí, resp. nepotrestať hráča, ktorý bol omylom označený rozhodcom.

Potrestaní aj Lučenčania

S finančným trestom za diskvalifikačnú chybu obišli hráči MBK Handlová – Nemanja Gudžič, Ladislav Stojanov, Nenad Miloševič a Slobodan Božovič. Finančný trest za diskvalifikačnú chybu dostali aj hráči MBK Lučenec – Jervon Pressley a Strahinja Stojačič, ten však inkasoval aj stopku na dva zápasy. Finančný trest a dištanc na šesť zápasov dostal tréner MBK Handlová Marko Cvetkovič, pričom pokutu za púredčasné opustenie palubovky dostane aj tím MBK Handlová. Stretnutie MBK Lučenec – MBK Handlová bolo nakoniec zrušené, víťazstvo 20:0 bolo prisúdené Lučencu a Handlová prišla o bod za prehru

Kluby sa voči rozhodnutiam môžu odvolať na druhý stupeň riešenia disciplinárnych záležitostí – Hraciu komisiu SBA. Ich tresty môžu byť v tomto prípade znížené, ale aj zvýšené. Informovala o tom oficiálna ligová stránka.

Foto: ilustračné

MBK Lučenec sa chystá na najvyššiu ligu
9
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie