Historik Pavel Dvořák bude prednášať študentom fiľakovských škôl

Beseda s historikom Pavlom Dvořákom je ďalším z radu podujatí, ktoré v rámci projektu Do knižnice nielen pre vedomosti organizuje Hradné múzeum (HM) Fiľakovo.

Ilustračný obrázok k článku Historik Pavel Dvořák bude prednášať študentom fiľakovských škôl
Zdroj: archív TASR

Ako informovala Viktória Tittonová, riaditeľka HM, pod ktoré patrí aj Mestská knižnica, prednáška sa uskutoční v jej priestoroch v stredu 22. novembra o 11.00 h.

„Pavel Dvořák je autorom mnohých kníh a publicistických článkov. Už niekoľko desaťročí sa zaoberá slovenskou históriou. Výsledkom je okrem iného knižný cyklus Stopy dávnej minulosti, ktorý je literárnou paralelou rovnomenného televízneho seriálu. Jeho ôsmy diel, ktorý autor počas prednášky predstaví študentom miestnych stredných škôl, rozpráva o vstupe Turkov do Uhorského kráľovstva a období tureckej nadvlády za čias sultána Sulejmana,“ priblížila Tittonová.

Poslaním celého projektu Do knižnice nielen pre vedomosti je podľa jej slov priblížiť miestnej mládeži tvorbu významných domácich a zahraničných autorov, ako aj činnosť odborníkov pôsobiacich v rôznych vedných disciplínach.

archív, TASR

Zdroj: TASR