Ľubomíra Karmanová Samospráva

Hlavný kontrolór Lučenca po 12 rokoch končí: Kto zasadne na tento dôležitý post?

Post hlavného kontrolóra Mesta Lučenec 12 rokov zastával Jozef Matuška. V posledný deň tohto roka končí jeho funkčné obdobie. V januári zasadne na jeho stoličku nová tvár.

Ilustračný obrázok k článku Hlavný kontrolór Lučenca po 12 rokoch končí: Kto zasadne na tento dôležitý post?
Zdroj: Dnes24.sk

Na utorkovom zasadnutí Mestského zastupiteľstva (MsZ) v Lučenci bola jednou z hlavných tém aj voľba nového hlavného kontrolóra. Po dvanástich rokoch z tohto postu do predčasného dôchodku odchádza Jozef Matuška. O funkciu hlavného kontrolóra sa uchádzalo šesť záujemcov.

  1. JUDr. Eva Szabóová
  2. Ing. Karol Hoffman
  3. Ing. Ján Macko
  4. Ing. Miroslav Barcaj
  5. Ing. Ivana Ráczová
  6. Ing. Bc. Jana Filčíková

Poslanci na poslednej schôdzi MsZ volili nového kotrolóra tajným hlasovaním. V prvom kole sa víťaza zvoliť nepodarilo, nakoľko ani jeden z uchádzačov nezískal nadpolovičnú väčšinu hlasov. Do druhého kola postúpili dvaja uchádzači s najväčším počtom hlasov a teda poslanci už rozhodovali len medzi Evou Szabóovou a Janou Filčíkovou.

Väčšinou hlasov, 13 z 20 prítomných poslancov, nakoniec poslanci rozhodli, že novou hlavnou kontrolórkou Mesta Lučenec sa stane Eva Szabóová, ktorá doteraz pôsobila na Mestskom úrade, na Oddelení ekonomiky a majetku Mesta a na starosti mala správu a prevody majetku. Novú funkciu začne vykonávať od 1. januára 2016.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie