Michaela Mozolányová Rôzne

Hokejový svetový šampionát v Bielorusku je už v plnom prúde. Po 3 zápasoch má naša reprezentácia na konte len 1 bod a herne sa jej nie veľmi darí. My sme preto v uliciach Lučenca zisťovali, ako sú niektorí naši obyvatelia s doterajším účinkovaním Slovákov spokojní a ako vidia ďalšie šance našich...

Ilustračný obrázok k článku Hokejové MS v Bielorusku: Ako hodnotia doterajšie účinkovanie slovenských hráčov niektorí Lučenčania?

Slovenskí hokejisti už dnes večer nastúpia na nesmierne dôležitý duel proti Nórsku. V tabuľke skupiny A nám patrí nelichotivá posledná priečka, keď z troch zápasov máme na svojom konte iba 1 bod z prvého zápasu proti Čechom. V ďalšom zápase proti Kanade sme mali dobre rozohratú partiu s favorizovaným súperom, no záver stretnutia sme nezvládli. Proti papierovo slabým Francúzom sme viedli 3:1, nakoniec sme nepochopiteľne inkasovali od hráčov galského kohúta v záverečných minútach až 4 góly a prehrali sme 3:5.

Aj napriek tomu, že máme na svetovom šampionáte v Bielorusku mladý tím, chlapci nehrali proti papierovo silnejším súperom vôbec zle. Nezvládli akurát záver zápasov. Aj napriek tomu tí najväčší optimisti verili v postup do štvrťfinále. Ten ešte stále nie je stratený, ale to by sme už museli vyhrať všetky nasledujúce zápasy. Reálnejšie to však vyzerá na boj o záchranu medzi elitou. To naznačil po prehre s Francúzskom aj tréner Vůjtek.

Aký majú názor na účinkovanie našich chlapcov niektorí Lučenčania? Viacerým sme v uliciach nášho mesta položili dve rovnaké otázky:

• 1, Slováci majú za sebou 3 zápasy, no žiaľ v každom zatiaľ prehrali. Ako hodnotíte ich doterajšie vystúpenie na MS?
  • 2, Ako vidíte šance slovenského tímu, veríte našim chlapcom, že sa im bude lepšie dariť a že sa napokon predsa len dostanú do štvrťfinále?

Karin (24), študentka VŠ

• 1. Podľa mňa hrajú dobre, len sa nechávajú často vylučovať za banality. To sa nám stalo osudným aj v zápase s Francúzmi.
  • 2. Myslím si, že sa chlapci spamätajú, a dajú do toho všetko, aby sa dostali čo najďalej.

Ján (25), asistent obchodu

• 1. Videl som len jeden zápas, ten úvodný s Českom, a tam im chýbalo šťastie. O zvyšných zápasoch neviem ako hrali, nejak ma už hokej nezaujíma.
  • 2. Snáď sa im podarí to ešte otočiť, nebolo by to prvýkrát.

Katarína (37), zdravotná sestra

• 1. Ich doterajšie výkony sú rozpačité. Začnú celkom dobre aj proti silným súperom a potom to nedotiahnu do konca, čo je škoda.
  • 2. Chalanom verím, inak to ani nejde. Musia sa skoncentrovať a nechať na ľade všetko. Reprezentáciu by nemali brať ako samozrejmosť a podľa toho aj hrať a podať, čo najlepší výkon.

Zuzana (29), živnostníčka

• 1. Myslím si, že nemáme slabý tím ale ešte nie sú zohratí a po druhej tretine už poľavia…
  • 2. Dúfam , že ďalšie zápasy budu lepšie a dostanú sa do štvrťfinále, ale pravdepodobnosť je nízka.

Ladislav (56), technik

• 1. Keby sa hralo len na dve tretiny, tak by sme na tom boli lepšie. Žiaľ, posledné tretiny nám nejdú,veľa sme vylučovaní a chýba nám efektivita streľby.
  • 2. Naším chlapcom verím, i keď nás čaká tuhý boj o štvrfinále so súpermi ako Nórsko či Dánsko. Odteraz to majú ale aj nemajú vo vlastných rukách.

Daša (52), opatrovateľka

• 1. Všetky zápasy hrali chlapci dobre, ale ako vždy máme smolu. Majú bohužiaľ málo skúseností a musia sa podľa mňa ešte zohrať.
  • 2. Jasné, že im verím a dúfam, že to teraz otočia a už budú len vyhrávať.

Ľubica (42), sekretárka

• 1. Mne osobne sa páčila doterajšia hra našich. Na to, že sú tam väčšina mladí hráči, hrajú dobre, žiaľ tie záverečné tretiny im nevyšli.
  • 2. Ja som optimista a verím, že si už dajú pozor na tie závery a dnes vyhráme! Štvrťfinále bude naše!

Michal, (26), redaktor

• 1. Podľa môjho názoru išlo o nešťastné prehry, ktoré vyplynuli z neskúsenosti mužstva.
  • 2. Našim to tentoraz asi nevýjde a mám z toho taký pocit, že si zahrajú o záchranu.