Krimi

Kde je to (ne)bezpečné? V týchto lučeneckých lokalitách dochádza najčastejšie k páchaniu priestupkov!

Celkovo 1196 priestupkov a 468 oznámení či podnetov riešila počas druhého polroka 2018 mestská polícia (MsP) v Lučenci.

Ilustračný obrázok k článku Kde je to (ne)bezpečné? V týchto lučeneckých lokalitách dochádza najčastejšie k páchaniu priestupkov!
Zdroj: TASR

V informatívnej správe o činnosti a dosiahnutých výsledkoch MsP to uviedol jej náčelník Ján Tuček. Najviac priestupkov z uvedeného počtu, 556, evidovali policajti na úseku bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky.

Druhou najpočetnejšou skupinou boli priestupky proti verejnému poriadku, ktorých bolo 185. MsP tiež zaregistrovala 129 priestupkov v súvislosti so znečisťovaním verejných priestranstiev a 59 priestupkov v oblasti nakladania s odpadom.

„Z celkového počtu zistených a realizovaných priestupkov zistili 720 prípadov svojou priamou činnosťou príslušníci MsP, čo je 60,2 percenta,“ konkretizoval náčelník s tým, že občanmi bolo oznámených ďalších 403 priestupkov, teda 33,69 percenta, a kamerovým systémom bolo zistených 73 priestupkov, čo predstavuje 6,1 percenta všetkých prípadov.

Dodal tiež, že za hodnotené obdobie boli príslušníkmi MsP uložené blokové pokuty v celkovej výške 3375 eur a 31 priestupkov bolo riešených blokom na pokutu nezaplatenú na mieste v súhrnnej sume 745 eur.

„Čo sa týka lokalít najčastejšieho páchania priestupkov, je to Námestie republiky, Ulica mieru, Novohradská ulica a sídliská Rúbanisko II a III,“ dodal Tuček.

Ilustračné foto, TASR

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie