Kocka na Rúbanisku bude onedlho minulosťou: Radnica s ňou má svoje plány

Betónová kocka na najosídlenejšej časti Lučenca si už prežila svoje. Detské hry, stretnutia obyvateľov, prvé lásky. Obyvatelia Rúbaniska ju považujú za legendu, ktorá sa spája s ich detstvom, či mladosťou a ukrýva v sebe krásne príbehy. Už v októbri sa jej osud naplní a stane sa minulosťou.

Ľubomíra Karmanová
Ilustračný obrázok k článku Kocka na Rúbanisku bude onedlho minulosťou: Radnica s ňou má svoje plány
Zdroj: Dnes24.sk

Z rezervy predsedu Vlády SR bola mestu Lučenec pridelená dotácia vo výške 40.000 EUR na výstavbu multifunkčného ihriska o rozmeroch 18 × 33 metrov s povrchom z umelého trávnika, ktoré bude slúžiť predovšetkým na futbal, volejbal, nohejbal, tenis a prípadne aj na iné športy.

„Mesto Lučenec sa rozhodlo vybudovať nové multifunkčné ihrisko na mieste súčasnej "kocky“ na Rúbanisku II. vzhľadom k tomu, že v tejto časti mesta nie je žiadne verejné multifunkčné ihrisko," uviedla hovorkyňa mesta Michaela Hrnčiarová.

Tento fakt teší aj poslanca Jozefa Oravca, ktorý už v januári tohto roku žiadal mesto o vybudovanie ihriska v lokalite, ktorá je najosídlenejšou časťou mesta. „V mojom pôvodnom návrhu som nešpecifikoval miesto, kde by sa takéto ihrisko mohlo vybudovať, no na Rúbanisku je veľmi potrebné. To, že sa vybuduje práve na mieste terajšej kocky považujem za najlepšie riešenie,“ myslí si Oravec.

Mesto bude výstavbu spolufinancovať z vlastných zdrojov vo výške 5 %. „S prácami na výstavbe ihriska sa začne až po podpise zmluvy s Riadiacim orgánom a po realizácii verejného obstarávania. Predpoklad začatia prác je október 2015,“ informovala Hrnčiarová.

Zdroj: Dnes24.sk