Koniec lučeneckých basketbalistov v najvyššej súťaži: Prečo si klub nepodá prihlášku?

Fanúšikovia basketbalu sa dozvedeli smutnú správu. Po Nitre si nepodá prihlášku do najvyššej súťaže ani Lučenec. Poznáme dôvody!

Jakub Forgács

Krátko po oznámení neprihlásenia sa MBK SPU Nitra do budúcej sezóny Eurovia Slovenskej basketbalovej ligy, prišla ďalšia zlá správa pre domáci mužský basketbal. V nasledujúcom ročníku nebude hrať najvyššiu súťaž ani MBK Lučenec. Predbežný počet účastníkov ligy tak klesol z jedenásť na deväť.

Informáciu priniesol oficiálny portál súťaže basketliga.sk, ktorý zverejnil aj stanovisko vedenia lučeneckého klubu. „MBK Lučenec po vyčerpaní všetkých možností pokračovať v basketbalovej extralige oznamuje s poľutovaním všetkým priaznivcom, že nepodá prihlášku do sezóny 2017/2018,“ uvádza stanovisko.

Dôvodov pre neúčasť je podľa stanovisko niekoľko:

  • nepodarilo sa rozšíriť okruh partnerov klubu, ktorí by vstúpili finančne alebo personálne do štruktúr klubu
  • nedostatok vlastných hráčov
  • problém so zabezpečením kvalitných slovenských hráčov (požiadavka SBA – minimálne jeden Slovák na palubovke a šesť na súpiske)

„Mrzí nás, že nemôžeme naplniť túžby našich skvelých fanúšikov a nepodarilo sa nadviazať na basketbalovú tradíciu v našom meste,“ píše sa ďalej v stanovisku.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR