Jakub Forgács Basketbal

Koniec lučeneckých basketbalistov v najvyššej súťaži: Prečo si klub nepodá prihlášku?

Fanúšikovia basketbalu sa dozvedeli smutnú správu. Po Nitre si nepodá prihlášku do najvyššej súťaže ani Lučenec. Poznáme dôvody!

Ilustračný obrázok k článku Koniec lučeneckých basketbalistov v najvyššej súťaži: Prečo si klub nepodá prihlášku?
9
Galéria

Krátko po oznámení neprihlásenia sa MBK SPU Nitra do budúcej sezóny Eurovia Slovenskej basketbalovej ligy, prišla ďalšia zlá správa pre domáci mužský basketbal. V nasledujúcom ročníku nebude hrať najvyššiu súťaž ani MBK Lučenec. Predbežný počet účastníkov ligy tak klesol z jedenásť na deväť.

Informáciu priniesol oficiálny portál súťaže basketliga.sk, ktorý zverejnil aj stanovisko vedenia lučeneckého klubu. „MBK Lučenec po vyčerpaní všetkých možností pokračovať v basketbalovej extralige oznamuje s poľutovaním všetkým priaznivcom, že nepodá prihlášku do sezóny 2017/2018,“ uvádza stanovisko.

Dôvodov pre neúčasť je podľa stanovisko niekoľko:

  • nepodarilo sa rozšíriť okruh partnerov klubu, ktorí by vstúpili finančne alebo personálne do štruktúr klubu
  • nedostatok vlastných hráčov
  • problém so zabezpečením kvalitných slovenských hráčov (požiadavka SBA – minimálne jeden Slovák na palubovke a šesť na súpiske)

„Mrzí nás, že nemôžeme naplniť túžby našich skvelých fanúšikov a nepodarilo sa nadviazať na basketbalovú tradíciu v našom meste,“ píše sa ďalej v stanovisku.

Foto: ilustračné

MBK Lučenec sa chystá na najvyššiu ligu
9
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie