Michaela Mozolányová Krimi

Kukláči zasahovali proti drogám: Razia v rodinnom dome aj v osobnom aute!

Naozaj rušné chvíle! V osobnom aute značky Volkswagen a následne ešte aj v rodinnom dome prebehla policajná razia. Kriminalisti o pomoc požiadali aj príslušníkov Pohotovostného Policajného útvaru Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici, tzv. kukláčov.

Ilustračný obrázok k článku Kukláči zasahovali proti drogám: Razia v rodinnom dome aj v osobnom aute!
Zdroj: Dnes24.sk

Pri akcii, ktorá sa uskutočnila v Rimavskosobotskom okrese, zadržali dvojicu podozrivých mužov. Podľa policajnej hovorkyne Petry Vaškovej, ide o Ladislava (24) a Štefana (28). Polícia prezradila, že má informácie, že títo dvaja muži si zadovažovali podozrivé látky jednak pre vlastnú potrebu, ale tiež za účelom ich predaja ďalším ľuďom.

„Mužov zadržali policajti v osobnom aute značky VW Golf, v ktorom bola následne vykonaná prehliadka, pri ktorej našli kriminalisti sušený rastlinný materiál, kde zo zaisteného množstva je podľa expertov možné vyrobiť až 34 obvykle jednorazových dávok,“ povedala hovorkyňa. Policajti podľa jej vyjadrenia vykonali aj osobné prehliadky zadržaných, pričom u staršieho Štefana (28), našli rastlinný sušený materiál ukrytý v ponožke. „Aj v tomto prípade expertíza ukázala, že ide o omamnú a psychotropnú látku – „marihuanu“, kde zo zaisteného množstva je možné vyrobiť až 9 obvykle jednorazových dávok,“ dodala Vašková.

Následne sa tím policajtov presunul do jedného z rodinných domov v obci Gemerský Jablonec, kde podľa hovorkyne boli počas domovej prehliadky nájdené semiačka spomínanej rastliny, ako aj iné veci, ktoré nesú stopy po tomto rastlinnom materiáli. „V stredu vzniesol vyšetrovateľ obidvom mužom obvinenie zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. V súčasnosti sa obvinení nachádzajú v cele predbežného zadržania a zo strany vyšetrovateľa bol podaný návrh na ich vzatie do vyšetrovacej väzby.,“ dodala hovorkyňa.

Kukláči zasahovali v rodinnom dome
7
Galéria
Zdroj: Policajný zbor SR
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie