Správy

Kúpalisku pri Lučenci koronakríza neuškodila: Návštevnosť počas leta bola mimoriadne dobrá

Na kúpalisku v Rapovciach zaregistrovali zvýšenú návštevnosť hlavne Slovákov, ktorí predtým možno viac chodievali do zahraničia.

Ilustračný obrázok k článku Kúpalisku pri Lučenci koronakríza neuškodila: Návštevnosť počas leta bola mimoriadne dobrá
2
Galéria
Zdroj: TASR/Branislav Caban

Návštevnosť kúpaliska Novolandia Rapovce v okrese Lučenec bola počas tohtoročnej letnej sezóny napriek pandémii nového koronavírusu mimoriadne dobrá. Potvrdila to vedúca akvaparku Zlata Kandrová.

„Zaregistrovali sme zvýšenú návštevnosť hlavne Slovákov, ktorí predtým možno viac chodievali do zahraničia. Sami hovoria, že ak by nebola koronakríza, tak ani nevedia, že tu v Rapovciach je takáto "morská“ voda," podotkla Kandrová.

Rovnako dobrú návštevnosť mali podľa jej slov aj vo wellness areáli, ktorý stojí niekoľko sto metrov od kúpaliska. „Určite aj tam chodí viac ľudí ako minulé roky,“ dodala vedúca.

Voda na kúpalisku v Rapovciach je podľa údajov kúpaliska pozostatkom pravekého mora z obdobia druhohôr a zhruba pred 23 až 25 miliónmi rokov vsiakla do vápencového kolektora. Do bazénov ju odtiaľ čerpajú prostredníctvom 1501 metrov hlbokého geotermálneho vrtu a dosahuje v ňom teplotu 38,1 stupňa.

Zábery z kúpaliska Novolandia Rapovce si môžete pozrieť v priloženej fotogalérii!

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

V OBRAZOCH: Kúpalisko v Rapovciach na fotkách
2
Galéria
Zdroj: TASR/Branislav Caban
Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie