Kurinec praská vo švíkoch: Termálne kúpalisko navštevujú denne tisícky ľudí

Neďalekú rekreačnú oblasť Kurinec - Zelená voda si obľúbili nielen domáci. Za osviežením sem denne prichádzajú tisícky návštevníkov zo širokého okolia, ale aj vzdialenejších končín Slovenska.

Ľubomíra Karmanová
Ilustračný obrázok k článku Kurinec praská vo švíkoch: Termálne kúpalisko navštevujú denne tisícky ľudí
Zdroj: TASR

Návštevnosť termálneho kúpaliska v rekreačnej oblasti Kurinec-Zelená Voda pri Rimavskej Sobote v súvislosti s aktuálnymi extrémnymi horúčavami stúpla a denne ho navštívia tisíce ľudí. Ako uviedol primátor mesta Jozef Šimko, na začiatku leta mali problém s pokazeným čerpadlom, prvé kroky teda viedli k jeho zabezpečeniu.

„Hoci sa pôvodne hovorilo, že nákup a inštalácia takéhoto špeciálneho čerpadla zaberie aj dva mesiace, nakoniec sa ho podarilo nainštalovať počas troch týždňov. Na začiatku sezóny však nebolo dobré počasie, takže nám tento výpadok príliš neublížil,“ konštatoval primátor.

V súčasnosti je rekreačná oblasť vďaka dobrému počasiu hojne navštevovaná. „Teploty stúpajú až k 38 stupňom a ľudia sa na kúpalisko doslova hrnú, takže každý deň máme veľmi vysokú návštevnosť. Cez pracovný týždeň je to denne okolo 1800 až 2200 ľudí, cez víkend až do 3000,“ povedal Šimko.

Dodal, že Kurinec začína byť obľúbeným cieľom aj pre návštevníkov z bližšieho i vzdialenejšieho okolia. „Na parkoviskách vidím značky z okresov Lučenec, Poltár, Veľký Krtíš, Revúca, ale aj Brezno či Poprad,“ vymenoval.

„V prevádzke máme 25-metrový bazén so studenou vodou a dva s geotermálnou vodou. V tomto roku pribudol detský bazén so šmýkačkou, tureckým hradom a ďalšími atrakciami,“ priblížil primátor.

Ako ďalej spomenul, návštevníci sa z mesta do rekreačnej oblasti môžu odviezť vyhliadkovým turistickým vláčikom, ktorý premáva deväťkrát denne. „Teší ma aj fakt, že sa nám podarilo oživiť kemping, ktorý býval pred 20 rokmi preplnený. Pred pár dňami som si všimol, že tam bolo 30 stanov, takže som rád, že sa to pomaly vracia do starých koľají,“ uzavrel Šimko.

Zdroj: TASR

Odporúčame