Lučenčania, máme pre vás hneď niekoľko tipov. Čo všetko prinesie nový týždeň?

Nájsť si program v Lučenci nie je problém. My sme však zaostrili na to najzaujímavejšie, čo môžete zažiť v najbližších dňoch!

Boris Macko

TRIENÁLE AKVARELU

do 29.1. 2017, Novohradské múzeum a galéria Lučenec

Oplatí sa pozrieť si výstavu z jediného podujatia na Slovensku, ktoré sa zameriava na akvarelovú tvorbu. domácich aj zahraničných umelcov. Jej cieľom je oboznámiť verejnosť o s aktuálnymi tendenciami a výsledkami v tejto výtvarnej technike.

PETROHRAD OČAMI DETÍ

do 29.1. 2017, historická Radnica Lučenec

Predstavy našich najmenších na druhé najväčšie mesto Ruska si môžete pozrieť do konca januára. Výstavu si zobral pod patronát Generálny konzul SR v Sankt Peterburgu Augustín Čisár a gubernátor Sankt Peterburgu Georgij Sergejevič Poltavčenko.

ZATKANÉ

do 29.1. 2017, Novohradské osvetové stredisko Lučenec

Dôkazom, že sa oplatí vytvoriť si niečo vlastné počas tvorivých dielní, je aj výstava Zatkané. Záujemcovia si môžu pozrieť, čo všetko môžu zhotoviť šikovné ruky počas tvorivých dielní.

SLÁVNE STAVBY

do 29.1. 2017, OC Galéria Lučenec

Vďaka výstave môžu Lučenčania cestovať po svete zadarmo. Ponúkne 80 3D puzzle modelov z 35 štátov sveta. Len pre zaujímavosť sa tu dajú nájsť Tadž Mahal, Socha slobody, Big Ben či egyptské pyramídy. Výstavu vhodne dopĺňajú aj zábery cestovateľa Ľuba Špirka, či New York a Manhattan z vtáčej perspektívy. Výstava potrvá do 3. februára 2017.

ŠALIANSKY MAŤKO

25.1. 2017 od 9.00, Dom Matice slovenskej Lučenec

Pre všetkých priaznivcov prózy je určená tradičná akcia. Prehľad domácich talentov v prednese slovenskej povesti ponúkne obvodné kolo súťaže Šaliansky Maťko.

REZONANCIA

26.1. 2017 o 17.00, Novohradské knižnica Lučenec

Výstava zaujímavých grafík mladej košickej umelkyne Réky Jakab je určená nielen pre ,milovníkov výtvarného umenia.

MENGELEHO DIEVČA

27.1. 2017, Novohradské knižnica Lučenec

So silným príbehom Slovenky Violy Stern Fischerovej si môžu Lučenčania oboznámiť na besede. V jeden deň dokonca trikrát – o 9.00, 11.00 a 18.00. Prvé dva termíny sú určené pre základné i stredné školy a verejnosť. Večerný termín je len pre verejnosť. Autogramiáda s autorkou knihy bude o 16.00 na oddelení náučnej literatúry.

NICOLAUS PARTY

28.1. 2017, New York club Lučenec

Nielen pre mladých, ale všetkých milovníkov tanca a disko je tu opäť možnosť vyblázniť sa v New York clube. Mix hitov si už tradične pripravil DJ BECY. Vstup je voľný.

Pozrite si v priloženej fotogalérii zábery zimného Lučenca!

Foto: ilustračné

Zdroj: lucenec.dnes24.sk