Jakub Forgács Basketbal

Lučenec angažoval basketbalistu spoza oceánu. Do MBK mieri americký rozohrávač

Hrával za univerzitu Mercer, teraz posilní tím lučeneckých basketbalistov. Pozrite, kto u nás začne svoju profesionálnu kariéru!

Ilustračný obrázok k článku Lučenec angažoval basketbalistu spoza oceánu. Do MBK mieri americký rozohrávač
Foto: Rastislav Búgel

Nováčik Slovenskej basketbalovej ligy MBK Lučenec angažoval do tímu druhého basketbalistu spoza oceánu. Svoju profesionálnu kariéru odštartuje na Slovensku 22-ročný americký rozohrávač Phillip Leonard. Informovala o tom oficiálna ligová stránka.

Nová lučenecká akvizícia je absolventom univerzity Mercer, za ktorú hrala od roku 2013. V predchád­zajúcom roku nastúpil Leonard ako člen základnej päťky na 34 duelov s priemerom 10,6 bodu, 4,5 doskoku a 4,8 asistencie na zápas.

„Som nadšený z toho, že práve v Lučenci odštartujem svoju profesionálnu kariéru. Verím vo svoje schopnosti viesť loptu, byť lídrom, hrať dobre nielen v útoku, ale aj v obrane. Som pripravený akýmkoľvek spôsobom pomôcť svojmu novému tímu získať čo najviac výhier. Chcel by som poďakovať manažmentu a realizačnému tímu za dôveru, určite vydám zo seba maximum,“ povedal Leonard.

„Phillip prichádza na pozíciu 1, 2. Je to dynamický hráč, výborne zvláda pick and roll a hru jeden na jedného, navyše má dobré basketbalové čítanie. Veríme, že Phillip nám dobre zapadne do našej tímovej mozaiky a bude na sebe tvrdo pracovať, keďže má celú svoju basketbalovú kariéru pred sebou,“ vyjadril sa na adresu rozohrávača tréner Lučenca Ivan Kurilla.

Čítajte tiež:

Lučeneckí basketbalisti začnú sezónu v SBL doma: Proti komu vybehnú na palubovku?

Nové správy od lučeneckých basketbalistov. Rendla sa dohodol na predĺžení zmluvy

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie