Lučenec chce rozšíriť komunitné centrum na Rapovskej križovatke

Samospráva Lučenca sa uchádza o nenávratný finančný príspevok na rozšírenie komunitného centra na Rapovskej križovatke.

Ilustračný obrázok k článku Lučenec chce rozšíriť komunitné centrum na Rapovskej križovatke
Zdroj: Boris Macko

Financie chce získať z výzvy na predkladanie projektových zámerov na podporu poskytovania nových a existujúcich sociálnych služieb, ktorú vyhlásilo Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR. Predpokladaný rozpočet projektu je 72.000 eur s päťpercentným spolufinancova­ním mesta.

„Komunitné centrum by sme chceli rozšíriť a poskytnúť v ňom ďalšie služby pre našich marginalizovaných obyvateľov, ktorých máme v mestských nájomných bytoch na Rapovskej,“ uviedla na margo projektového zámeru primátorka Lučenca Alexandra Pivková.

Ak bude mesto úspešné, komunitné centrum by podľa jej slov malo byť rozšírené o hygienické zázemie, ihrisko pre deti, kontajnerový prístrešok, spevnené plochy, inžinierske siete a žumpu.

Samospráva Lučenca je v súčasnosti zapojená do národného projektu Komunitné centrá, v rámci ktorého pôsobia na Rapovskej križovatke dvaja komunitní pracovníci.

„Súčasný stav, keď centrum funguje v zapožičaných kontajneroch, je nevyhovujúci. Nedostatočné sú sociálne zariadenia, komunitné priestory aj priestory pre voľnočasové aktivity. Na to, aby mohlo komunitné centrum poskytovať plnohodnotné služby, je jeho rozšírenie nevyhnutné,“ uvádza samospráva v dôvodovej správe k projektu.

Ilustračné foto, archív

Zdroj: TASR