Samospráva

Lučenec chce zrekonštruovať atletickú dráhu v areáli ZŠ L. Novomeského

Mesto Lučenec plánuje zrekonštruovať atletickú dráhu v areáli Základnej školy (ZŠ) Laca Novomeského.

Ilustračný obrázok k článku Lučenec chce zrekonštruovať atletickú dráhu v areáli ZŠ L. Novomeského
Zdroj: Pixabay.com

Celkové odhadované náklady sú viac ako 415-tisíc eur, pričom polovicu chce samospráva získať z výzvy vyhlásenej Slovenským atletickým zväzom a druhú polovicu financovať z vlastného rozpočtu.

„Atletický areál využívajú nielen žiaci predmetnej ZŠ, ale aj široká verejnosť, športový atletický oddiel a návštevníci – obyvatelia okolitých sídlisk,“ uvádza samospráva v dôvodovej správe. Aktuálny stav jednotlivých sektorov a samotného športového povrchu je podľa správy v havarijnom stave a nevyhovuje požiadavkám na kvalitný tréning atlétov a už vôbec nie na usporiadanie atletických súťaží.

„Povrch dráhy je nevyhovujúci – rozpadáva sa, odlepuje od podkladových vrstiev, nemá konštantnú hrúbku. Praská celá konštrukčná vrstva, betónové obrubníky sa odklápajú od dráhy,“ konkretizuje mesto v dôvodovej správe.

Ako dodáva, ak sa podarí získať dotáciu a rekonštrukcia sa uskutoční, Lučenec dostane atletický ovál, ktorý bude mať štyri 300-metrové dráhy.

„Vznikne nové moderné športovisko, na ktorom sa bude môcť naďalej a v kvalitných podmienkach rozvíjať atletická základňa mesta Lučenec,“ konštatuje sa v správe.

Ilustračné foto, pixabay.com

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie